۱۱ هزار پرونده اختلافی کارگری و کارفرمایی در البرز در حال بررسی است

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

۱۱ هزار پرونده اختلافی کارگری و کارفرمایی در البرز در حال بررسی است

ایسنا/البرز مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی البرز از کاهش محسوس تسهیلات مشاغل خانگی در استان خبر داد.

حسین فلاح نژاد روز سه شنبه (۲۱ مرداد) در بازدید از خبرگزاری ایسنا با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ماموریت‌های اداره کل کار، رسیدگی به مشکلات و روابط کارگر و کارفرما است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار پرونده اختلافی بین کارگران و کارفرمایان استان در حال بررسی است تا منتج به صدور رای شود.

وی با بیان اینکه صدور مجوز و نظارت بر فعالیت تعاونی‌های استان از دیگر وظایف این اداره کل است، توضیح داد: طی سال‌های گذشته رویکرد ما حمایت و توسعه تعاونی‌هایی بوده که محور فعالیتشان موضوعات دانش بنیان و نوین است.

وی با اشاره به اینکه تعامل اداره کل کار با جهاد دانشگاهی به سالیان قبل بازمی گردد، اضافه کرد: آمادگی داریم در دور جدیدی از تعاملات زمنیه تبدیل شرکت‌های زیرمجموعه جهاد دانشگاهی استان به تعاونی‌های دانش بنیان را با تسریع در فرایند صدور مجوز فراهم کنیم.

این مسئول توضیح داد: علاوه براین اداره کل کار آمادگی دارد در زمینه برگزاری دوره های کارآفرینی و مشاوره اشتغال با جهاد دانشگاهی همکاری داشته باشد.

فلاح نژاد در ادامه با اشاره به ارائه تسهیلات اشتغال روستایی گفت: از ابتدای شروع این طرح تا کنون ۲۰۹ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار روستاییان متقاضی راه اندازی کسب و کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به کاهش محسوس اعتبار در نظر گرفته شده برای تسهیلات مشاغل خانگی البرز اضافه کرد: این وام در سال ۹۷ بیش از ۲۰ میلیارد تومان بود که در سال ۹۸ به شش میلیارد و امسال هم به پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی البرز افزود: کاهش این اعتبارات به دلیل شرایط خاص اقتصادی دولت و بروز برخی وقایع مثل وقوع سیل در سال گذشته و اختصاص بخشی از این تسهیلات به مناطق سیل زده بوده است.

مهارت‌آموزی‌های جهاد دانشگاهی اشتغال‌محور است

در ادامه این نشست، احمدرضا فیروزی رئیس جهاد دانشگاهی البرز هم با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تجاری‌سازی و اشتغال بر همکاری میان دو نهاد برای ارتقاء و استفاده از ظرفیت‌های استان البرز تأکید کرد.

فیروزی یکی از زمینه‌های فعالیت جهاد دانشگاهی را مهارت‌آموزی عنوان و تصریح کرد: مهارت‌هایی که از سوی جهاد دانشگاهی به صورت کوتاه مدت آموزش داده می‌شود اشتغال محور است تا افراد با حداقل مهارت بتوانند زمینه ورود به بازار کار را پیدا کنند.

وی با اشاره به همکاری گذشته دو نهاد در زمینه تجاری سازی و اشتغال و مشاغل خانگی اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که در این بخش توسط جهاد دانشگاهی دنبال شده، موضوع استارتاپ‌هاست و در حال حاضر دو استارتاپ یکی در بخش کشاورزی و یکی هم در بخش صنایع فرهنگی، بسته بندی و گرافیک در دست اجرا داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های جهاد دانشگاهی کشور در البرز هم اشاره و اعلام کرد: وجود مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی در البرز فرصت خوبی برای استان ایجاد کرده است، در این مجتمع اقداماتی مثل ساخت مته حفاری، موضوع بذرهای هیبریدی، اصلاح نژاد دام‌های سنگین و … دنبال شده است.

مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از پایان نامه‌های دانشجویی فرصت خوبی برای رفع مشکل بیکاری دانش‌آموختگان است

سعید قاسمی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز هم در این نشست با اشاره به حضور جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های استان و امکان استفاده از این فرصت برای بهبود وضعیت کسب و کار دانشجویان گفت: یکی از اقداماتی که در این بخش می‌توان انجام داد این است که بازار کار و مقررات حمایتی را پیش از فارغ‌التحصیلی به دانشجویان شناساند تا اگر دانشجویی ایده‌ای برای کار دارد از قبل آمادگی لازم را برای اجرایی کردن ایده کسب کند.

قاسمی افزود: مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از پایان‌نامه‌های دانشجویی هم به همین منظور هر سال توسط جهاد دانشگاهی به همین منظور و برای اتصال دانشجو به کارفرما و سرمایه‌گذار اجرا می‌شود.

در ادامه معاون تجاری سازی و توسعه اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی هم با اشاره به اینکه پیگیر اجرای طرح مشاغل خانگی در استان هستیم، گفت: مطالعات اولیه این طرح انجام شده و در این خصوص تا کنون چندین جلسه با پیشران ها برگزار کرده ایم.

ابوالحسن قاسم پور توضیح داد: البته این اولین بار نیست که جهاد دانشگاهی در حوزه مشاغل خانگی ورود کرده و پیش از این در سال ۹۲ هم طرح بومی کردن مدل مشاغل خانگی را اجرایی کرده است.

وی گفت: بدون شک دستیابی برای به اهداف مشترک جهاد دانشگاهی و اداره کل کار باید بروکراسی و سیستم اداری را کنار گذاشت و برنامه ها را جهادی و دلی پیش برد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *