کنفرانس خبری مشترک وزیران خارجه روسیه و آلمان در مسکو

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

کنفرانس خبری مشترک وزیران خارجه روسیه و آلمان در مسکو
تصویر آرشیوی است

وزیر خارجه روسیه در جریان نشست مشترک با همتای آلمانی خود به بررسی اوضاع اخیر در بلاروس پرداخت و از دولت مینسک خواست تا هر چه سریعتر خبرنگاران دستگیر شده در جریان اعتراضات در بلاروس را آزاد کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در این نشست مشترک خبری با هایکو ماس، همتای آلمانی‌اش در مسکو تاکید کرد که مسکو به دنبال حل بحران به شکلی انسانی در بلاروس است.

در جریان این درگیری‌ها در بلاروس در پی پیروزی مجدد الکساندر لوکاشنکو در سمت ریاست جمهوری این کشور و مطرح شدن تقلب در انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه، خبرنگاران از رسانه‌های مختلف خبری از جمله خبرنگار اسپوتنیک در بلاروس دستگیر شده‌اند.

هایکو ماس نیز گفت: قتل یک تبعه گرجستانی در پارک مرکزی در برلین که به گفته دادستان‌های آلمانی اقدامی از سوی دولت مسکو بوده، باعث تخریب روابط بین مسکو و برلین شده است.

وی گفت، آلمان هر چه در توان دارد برای حفاظت از مردم این کشور هم در فضای مجازی و هم در فضای آفلاین انجام می‌دهد. قتل در تیرگارتن که به گفته دادستان‌های آلمانی از سوی یکی از ارگان‌های دولتی روسیه انجام شده به شدت بر روابط دو کشور اثر گذاشته است.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *