پنتاگون انتخاب‌ خود برای ماموریت‌های فضایی سری را اعلام کرد

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

پنتاگون انتخاب‌ خود برای ماموریت‌های فضایی سری را اعلام کرد

وزارت دفاع آمریکا، "اسپیس ایکس" و " اتحادیه پرتاب و راه‌اندازی" آمریکا( ULA)‌ را، برای انجام ماموریت‌های فضایی سری ملی انتخاب کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، مقامات نیروی فضایی و نیروی هوایی آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کردند که برای پنج سال آتی، "اسپیس ایکس" و " اتحادیه پرتاب و راه‌اندازی" آمریکا( ULA) را برای انجام ماموریت‌های سری ملی انتخاب کرده‌اند.

اتحادیه پرتاب و راه‌اندازی، به عنوان یک سرمایه‌گذاری مشترک بین سیستم‌های فضایی لاکهید مارتین و بوئینگ، دفاع فضایی و امنیتی در دسامبر ۲۰۰۶ میلادی با ترکیب تیم‌های دو شرکت شکل گرفت. مشتریان اتحادیه پرتاب و راه‌اندازی (ULA) دولت ایالات متحده شامل وزارت دفاع و ناسا و همچنین سازمان‌های دیگر هستند.

ارزش این قراردادها میلیاردها دلار است که طی آن "ULA"، شصت درصد قراردادهای پرتاب ماهواره را دریافت می‌کند و ۴۰ درصد مابقی متعلق به شرکت "اسپیس ایکس" است.

این قراردها بخشی از رقابت چهارجانبه خدمات پرتاب است که در سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شد. در این رقابت، اسپیس ایکس و ULA، در برابر "بلو اوریجین"( Blue Origin) و "نورثروپ گرومن"(Northrop Grumman) قرار گرفتند.

بلو اوریجین و "نورثروپ گرومن هر دو بابت انتخاب نشدن در این رقابت اظهار ناامیدی کردند. اما همچنان توسعه سیستم‌های پرتابی خود را ادامه می‌دهند.

نیروی هوایی آمریکا موشک‌های "فالکون ۹"(Falcon ۹) و"فالکون هوی"(Falcon Heavy) را برای پرتاب‌های ملی سری انتخاب کرد.

همچنین موشک "ولکان سنتاور"(Vulcan Centaur) متعلق به ULA که در حال توسعه است، را برای انجام این ماموریت‌ها برگزید.

اخیرا تخمین زده شده که این موشک اولین پرتاب خود را در سال ۲۰۲۱ میلادی انجام می‌دهد.

البته باید اشاره کرد، نیروی هوایی آمریکا پیش از این مبلغ ۷۹۲ میلیون دلار برای توسعه سیستم پرتاب "اومگا"(OmegA) به شرکت "نورث‌راپ گرامن"(Northrup Grumman) و ۹۶۷ میلیون دلار برای توسعه موشک "ولکان سنتار"(Centaur Vulcan) به اتحادیه پرتاب فضایی آمریکا(ULA) و همچنین ۵۰۰ میلیون دلار نیز برای توسعه موشک "نیو گلن" به شرکت فضایی "بلو اوریجین" تخصیص داده بود.

وزارت دفاع آمریکا در تلاش‌ بوده است که وابستگی آمریکا به موتورهای روسی را پایان دهد و به این جهت به "ULA" بودجه داد تا موشک بسازد.

موشک "ولکان سنتار" از موتور " BE-۴ " شرکت بلواوریجین نیرو می‌گیرد که از سوخت گاز طبیعی مایع شده و اکسیژن مایع استفاده می‌کند.

تاکنون نیروی هوایی آمریکا تحت این قرار داد جدید سه ماموریت را برای سال ۲۰۲۲ میلادی سفارش داده است.

اسپیس ایکس ۳۱۶ میلیون دلار برای راه‌اندازی یک ماموریت به دست خواهد آورد و "ULA"، سیصد و سی و هفت میلیون دلار دریافت کرده تا دو ماموریت انجام دهد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *