فشار الکاظمی بر فراکسیون‌های سیاسی برای برگزاری انتخابات زودهنگام

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

فشار الکاظمی بر فراکسیون‌های سیاسی برای برگزاری انتخابات زودهنگام

مشاور نخست وزیر عراق در امور انتخابات از مخالفت اکثر فراکسیون‌های پارلمان این کشور با قانون جدید انتخابات ارائه شده به پارلمان و احتمال بازگشت به قانون انتخابات گذشته در صورت تصویب نشدن قانون جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الشرق الأوسط چاپ لندن، حسین الهنداوی، مشاور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در امور انتخابات در سخنانی با اشاره به اصرار الکاظمی به برگزاری انتخابات زودهنگام و روند تصویب قانون انتخاباتی جدید ارائه شده توسط وی به پارلمان برای بررسی و تصویب، اظهار کرد: آنچه امروز ما را مشغول کرده این است که پارلمان تاکنون جدول حوزه‌های انتخاباتی را تکمیل نکرده است و علی‌رغم گذشت حدود هفت ماه از تصویب قانون مربوط به تعدد حوزه‌های انتخاباتی، پارلمان هنوز جدول حوزه‌های انتخابات را که چارچوب آنها را تعیین می‌کند، تصویب نکرده و قانون جدید را برای تصویب نهایی و ابلاغ به رئیس جمهوری ارسال نکرده است.

وی افزود: با این شرایط و بدون قانون، نمی‌توان انتخابات را برگزار کرد و تصویب نشدن قانون جدید انتخابات، به معنای اجرای انتخابات براساس قانون قبلی است که درباره عادلانه و موفقیت آمیز بودن آن در زمینه برگزاری انتخابات عادلانه، سالم و آزاد تردید زیادی وجود دارد.

الهنداوی خاطرنشان کرد: ششم ژوئن سال آینده که توسط مصطفی الکاظمی تعیین شده است، تاریخ بسیار مناسبی برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی است. بنابراین، ما باید از الان با جدیت تلاش کنیم تا شرایط لازم را برای برگزاری آن فراهم کنیم.

وی همچنین گفت: انتخابات آتی یا باید آزاد، عادلانه، پاک و بر اساس معیارهای بین‌المللی و با حضور قوی سازمان ملل برگزار شود یا در غیر این صورت معنایی ندارد.

نخست وزیر عراق روز جمعه ۱۰ مرداد طی سخنرانی زمان انتخابات زودهنگام عراق را روز ششم ژوئن ۲۰۲۱ (۱۶ خرداد ۱۴۰۰) تعیین کرد.

وی از محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق نیز خواست برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام با حضور روسا و گروه‌های سیاسی جلسه فوق‌العاده علنی برگزار کند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *