دانشجویان با توجه به نیازهای روز جامعه تربیت شوند

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

دانشجویان با توجه به نیازهای روز جامعه تربیت شوند
عکس دریافتی است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت گفت: دانش‌جویان دانشگاه‌ها باید با توجه به نیازهای روز جامعه و با هدف رفع مشکلات تربیت شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در این آیین که امروز (سه‌شنبه) به صورت مجازی در محل دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، با اشاره به رشد جشنواره بین المللی حرکت در چند سال اخیر اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی حرکت زمینه خوبی را برای کارهای مشترک و گروهی علمی در جهت یک موضوع خاص برای دانشجویان فراهم کرده و در این راستا باید به سمت انجام امور علمی گروهی و مشترک در دانشگاه‌ها نیز حرکت کنیم زیرا وقتی دانشگاه‌های مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند در حل مشکلات کشور، جامع‌نگری بیشتری پیدا می‌کنند.

وی افزود: این جشنواره زمینه‌های خوبی برای توجه به کاربست دانش و همچنین فعالیت‌های مشترک علمی، بین‌المللی فراهم کرده است.

وزیر علوم با اشاره به حمایت دانشگاه‌ها از انجمن‌های علمی دانشجویی در سال‌های اخیر گفت: حضور دانشجویان در قالب انجمن‌های علمی در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و با این اوصاف هم نسل جدیدی از دانشگاه را پیش رو داریم و هم دانش‌آموخته‌هایی که باید منطبق با نیازهای روز تربیت شوند.

وزیر علوم بیان کرد: خود دانشگاه‌ها هم باید در قالب رفع نیازهای جامعه تلاش کنند که این حرکت در سال‌های اخیر در کشور اتفاق افتاده و دانش‌آموخته‌های ما در شرکت‌های دانش‌بنیان، یافته‌های خود را به خوبی کاربردی کرده و با استفاده از دانش خود مسیر رفع نیازها را طی می‌کنند؛ بنابراین نسل بعدی دانش‌آموخته‌ها باید با دانش بیشتر در این مسیر حضور پیدا کنند.

غلامی با بیان اینکه جشنواره حرکت به علاقه‌مندی دانشجویان جهت می‌دهد و دانشجویان می‌توانند انگیزه خود را بیشتر و بهتر پیگیری کنند، افزود: بخش بین‌المللی این جشنواره وجه ارزشمندی است که باعث ارتباطات گسترده بین دانشگاه‌ها در سطح جهانی می‌شود.

وی در ادامه گفت: حضور دانشجویان از کشورهای مختلف در این جشنواره بین‌المللی از طریق شبکه‌های مجازی می‌تواند مقدمه‌ای برای ارتباطات بین‌المللی در آینده باشد. امروز زمانی نیست که دانش بشری در محدوده جغرافیایی خاص محصور باشد همان گونه که همه تلاش می‌کنند دستاوردهای علمی خود را در ایده‌های مختلف منتشر کنند، بهره‌گیری از این دستاوردها نیز یکی از نتایج این اشتراک گذاری‌هاست.

وزیر علوم، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در سطح جهان گفت: این بیماری البته مشکلاتی را ایجاد کرد، اما همه کشورها به یک ظرفیت جدیدی در این شرایط دست پیدا کرده و از روش‌های سنتی خود خارج شدند که این دستاورد بزرگی است و استفاده از آموزش مجازی یکی از این ظرفیت‌هاست.

غلامی در پایان با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره، ابراز امیدواری کرد که این بیماری به زودی ریشه‌کن شود و شاهد حضور دوباره دانشجویان در دانشگاه‌ها باشیم.

بر اساس اعلام وزارت علوم، در حاشیه این آیین، سامانه محاسبات سریع سورنا که با حمایت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه الزهرا (س) و توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان، با هدف راه‌اندازی آزمایشگاه محاسبات سریع و ارائه سرویس محاسباتی به استادان و دانشجویان این دانشگاه و همچنین سایر دانشگاه‌ها طراحی و اجرا شده است، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه الزهرا (س) افتتاح شد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *