حواشی مرز میلک ادامه‌دار شد/ اعتصاب دوباره کامیون‌داران

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

حواشی مرز میلک ادامه‌دار شد/ اعتصاب دوباره کامیون‌داران

اعلام مسئولان گمرک ایران از این حکایت دارد که با وجود رایزنی‌های صورت گرفته برای حل و فصل حواشی مرز میلک، اعتصاب دوباره کامیون‌داران موجب توقف تردد و فعالیت در این مرز شده است.

به گزارش ایسنا، در دو هفته اخیر اعتصاب جمعی از کامیون‌داران افغانستان موجب توقف فعالیت در مرز زرنج_ میلک شد. ماجرا از این قرار بود که برخی از کامیون‌داران و شرکت‌های حمل و نقل افغانستان در اعتراض به مصوبه‌ شورای تامین استان سیستان و بلوچستان در رابطه با توقف سه ماهه کامیون‌های حامل قاچاق دست به اعتصاب زده تا بتوانند تغییری در این تصمیم ایجاد کنند، این کامیون‌ها اغلب دارای قاچاق سوخت بودند.

بعد از ملاقات مرزی که بین طرف ایران و مقامات گمرکی و مرزی میلک و مقامات استانداری و مرزی استان نیمروز افغانستان صورت گرفت قرار شده تا طرف افغان برای عادی سازی تردد کامیون ها اقدام قانونی کند و با اقدام صورت گرفته فعالیت مرز زرنج_ میلک مجددا از اواخر هفته گذشته از سر گرفته شد.

اما تازه‌ترین اعلام سید روح‌اله لطیفی -سخنگوی گمرک ایران -به ایسنا حاکی از آن است که دوباره از روز گذشته، اعتصاب کامیون‌داران افغانستانی از سر گرفته شده و فعالیت متوقف است.

وی افزود: در مرز میلک حدود ۳۰۰ کامیون ایرانی و ۸۰۰۰ کامیون افغان تردد می‌کنند که فعلا به دلیل اعتصاب رانندگان در زرنج افغانستان فعالیت و تردد تجاری متوقف است و در روز پنجشنبه گذشته با فعالیت مجدد مرز ۲۷۰ کامیون ایرانی به مرز میلک برگشته‌اند.

به گفته لطیفی این در شرایطی است که گمرک میلک استان سیستان و بلوچستان، برای پذیرش کامیون ایرانی و افغان مشکلی نداشته و کاملا فعال است.

این مقام مسئول در گمرک ایران با بیان اینکه جریان اعتصاب کامیون داران افغان و توقف فعالیت مرز میلک، اقدامی سیاسی نیست و دولت‌ها و سایر سازمان‌های بین دو کشور در آن دخیل نیستند گفت: صرفا یک اقدام صنفی در مرز زرنج افغانستان است و در سایر مرزهای بین ایران و افغانستان مشکلی در تردد وجود ندارد، به هر حال دو ملت دارای ریشه های کهن تاریخی، فرهنگی، زبانی و مذهبی هستند و پیوندهای پایداری دارند.

وی یادآور شد: مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر همواره یکی از وظایف دولت ها است و جمهوری اسلامی ایران نیز مانند همه کشورها در راستای انجام وظایف ملی و بین المللی خود با این پدیده شوم برخورد قانونی و بدون تبعیض می کند، به هر صورت موضوع قاچاق نه تنها از سوی ایران بلکه سازمان جهانی گمرک و سازمان تجارت جهانی و سایر کشورها نیز پذیرفته شده نیست و باید هر گونه ورود و خروج کالا از کانال رسمی و قانونی آن انجام شود.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *