ترامپ: اگر جایم با اوباما عوض می‌شد از او نمی‌خواستم استعفا دهد

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

ترامپ: اگر جایم با اوباما عوض می‌شد از او نمی‌خواستم استعفا دهد

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، اگر باراک اوباما جای او بود و بیش از ۱۶۰ هزار تن در ایالات متحده بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان می‌دادند از او نمی‌خواست که استعفا دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از بیزنس اینسایدر، دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران کاخ سفید گفت، اگر اوباما هدایت آمریکا را در جریان یکی از بدترین پاندمی‌ها در تاریخ مدرن کشورش عهده دار بود او را سرزنش نمی‌کرد. ترامپ گفت: نه من این کار را نمی‌کردم. فکر می‌کنم آنچه ما توانسته‌ایم انجام دهیم، فوق‌العاده بوده است.

ترامپ افزود: اگر کشورمان را نمی‌بستیم، یک و نیم یا دو میلیون تن جانشان را از دست می‌دادند. ما درست این کار را انجام دادیم و اکنون مجبور نیستیم آن را ببندیم. ما این بیماری را درک کردیم. هیچکس آن را درک نکرد چون هیچکس چنین چیزی ندیده بود.

اظهارات ترامپ در شرایطی مطرح میشود که او زمانی که یک ستاره تلویزیونی و غول املاک بود و شهروند عادی محسوب می‌شد، از اوباما بابت یک سری مسائل انتقاد کرد و این شامل چگونگی واکنش رئیس جمهوری سابق به شیوع ابولا در سال ۲۰۱۴ بود. در آن زمان، ترامپ اوباما را بابت نوع برخورد با ابولا یک "شکست‌خورده متوهم" توصیف کرد و گفت که اوباما این مشکل را "بسیار بدتر از آنچه لازم بود در آمریکا باشد" تبدیل کرد.

این در حالیست که تنها ۱۱ تن در آمریکا طی پاندمی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ ابولا در آمریکا تحت درمان قرار گرفتند. در سپتامبر ۲۰۱۴، چند هفته پیش از آنکه اولین مورد ابتلا به ابولا در آمریکا شناسایی شود، ترامپ در پیامی توییتری از اوباما خواست استعفا دهد.

ترامپ در آن زمان در توییتر نوشت: اگر اوباما اکنون از مقامش استعفا دهد، خدمت بزرگی به کشورمان خواهد کرد. من حاضرم به او گلف مادام‌العمر رایگان در هر کدام از زمین‌هایم بدهم!

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *