آمریکا به جای مبارزه با کووید ۱۹، می‌خواهد با تهدید خیالی چین بجنگد

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

آمریکا به جای مبارزه با کووید ۱۹، می‌خواهد با تهدید خیالی چین بجنگد

روزنامه دولتی چینی "گلوبال تایمز" در سرمقاله خود، آمریکا را "تسلیم در مبارزه علیه ویروس کرونا" به تصویر کشیده و اقدامات دولت این کشور برای سرکوب چین را فراتر از اقدامات در برابر ویروس دانسته است.

به گزارش ایسنا به نقل از "اوراسیا تایمز"، این مقاله بیان می‌کند: اینکه واشنگتن توجه توجیه‌ناپذیری به "تهدید چین" دارد، در حالی که نسبت به ویروس بی‌اعتناست، بی‌معنی است. این موضوع نشان‌دهنده غیرعادی بودن رفتار دولت کنونی آمریکا است.

این سرمقاله همچنین تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا بر "کری لام"، رئیس اجرایی هنگ‌کنگ و ۱۰ مقام رده‌بالای دیگر هنگ‌کنگ و چین در پی تصویب قانون جدید امنیت ملی در هنگ‌کنگ را مورد انتقاد قرار داده است. "استیون مونچین"، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته بود: "آمریکا در کنار مردم هنگ‌کنگ می‌ایستد".

این روزنامه باور دارد که تحریم‌ها "بیشتر نمادین هستند تا اینکه چیز دیگری باشند"، با این وجود اذعان می‌کند که تحریم‌ها تأثیری منفی خواهند داشت. این مقاله همچنین عنوان کرده که لام و هیچ مقام دیگری از چین، در آمریکا صاحب دارایی نیستند و لام پس از آنکه تحریم‌های آمریکا اعلام شده، تصمیم گرفته ویزای آمریکای خودش را لغو کند.

روزنامه گلوبال تایمز در سرمقاله‌ای که دارای ادبیات خشن است، دو هدف اقدامات مقابله‌ای که پکن می‌تواند انجام دهد را بیان کرده است؛ "یک هشدار برای عواقب چنین کاری و دیگری حفاظت از اخلاقیات".

مقاله گلوبال تایمز می‌افزاید: با توجه به اینکه آمریکا به خاطر انتخابات دچار آشفتگی شده، ما پیشنهاد می‌کنیم چین ترفندهایی را با آن پیاده کند. ما هر دفعه مجبور به انجام اقدامات مقابله‌ای نیستیم، اما این ترفندها می‌تواند در مواجهه با سوء‌رفتار مضحک آمریکا، جواب بدهد.

چین انتظار دارد نه از طریق اقدامات مقابله‌ای، بلکه با تمسخر "رفتار مضحک" آمریکا، حمایت بین‌المللی به دست بیاورد.

گلوبال تایمز همچنین دونالد ترامپ را به تقویت تنش‌های آمریکا و چین در تلاش برای برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، متهم کرد. این روزنامه پیش‌بینی می‌کند که دولت او "در این دوره تاکتیک‌های بیشتری بازی می‌کند تا امواج بزرگ‌تری را ایجاد کند".

سرمقاله گلوبال تایمز این‌طور نتیجه می‌گیرد که چین باید بازدارندگی خود را حفظ کند اما همچنین می‌تواند علیه هرگونه تحریک واقعی، واکنش نشان دهد: "چین باید اجازه دهد برخی تحریکات آمریکا هنگامی که اقدامات مقابله‌ای علیه دیگران به راه انداخته، انجام شود. طی چند ماه آینده، چین باید کاری کند جهان و به ویژه آمریکایی‌ها، پوچ و مضحک بودن بازی کردن با کارت چین در کارزارهای انتخاباتی- که منافع ملی آمریکا را به منافع حزبی بدل می‌کند- احساس کنند."

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *