کاهش ۴۰ درصدی آلایندگی میادین نفتی نروژ تا ۱۰ سال دیگر

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

نفت جهانی

شرکت نفتی نروژی اکوئینور قصد دارد انتشار گازهای گلخانه‌ای که در میادین فراساحلی و تاسیسات دیگر در نروژ تولید می‌شود را تا سال ۲۰۳۰ به میزان حدود ۴۰ درصد کاهش دهد و تا سال ۲۰۵۰ به صفر برساند.

به گزارش ایسنا، این کاهش به نروژ که بزرگترین صادرکننده نفت و گاز غرب اروپاست، اجازه می‌دهد با وجود تلاش نروژ به منظور تحقق اهداف توافق جوی پاریس در کاهش آلایندگی‌های داخلی، همچنان میلیون‌ها بشکه نفت تولید کند.

شرکت اکوئینور اعلام کرد این شرکت و شرکایش قصد دارند حدود ۵۰ میلیارد کرون نروژ (۵.۷ میلیارد دلار) تا سال ۲۰۳۰ سرمایه گذاری کنند تا نرخ سالانه آلایندگی را از ۱۳ میلیون تن ثبت شده در سال ۲۰۱۸ به حدود هشت میلیون تن کاهش دهد.

این شرکت در ادامه تصریح کرد که کاهش بیشتر آلایندگی به میزان ۷۰ درصد در سال ۲۰۴۰ و رساندن آن به صفر در سال ۲۰۱۵ مستلزم اقدامات بیشتر، پروژه‌های برقی سازی بیشتر، تقویت زیرساخت‌ها و فرصت‌ها برای طراحی فناوری‌های جدید و زنجیره‌های ارزش است.

کاهش اولیه آلایندگی از طریق جایگزین کردن برق توربین‌های گازی با انرژی تجدیدپذیر در تاسیسات بزرگ مانند توربین‌های بادی فراساحلی و نیروی هیدروالکتریک از طریق کابل‌های زیردریایی محقق خواهد شد.

نفت و گاز طبیعی حدود نیمی از درآمد صادراتی نروژ و حدود ۲۵ درصد از انتشار دی اکسید کربن این کشور را تشکیل می‌دهند.

تحت توافق جوی ۲۰۱۵ پاریس تقریبا ۲۰۰ کشور موافقت کردند برای کمک به جلوگیری از پیامدهای تغییرات جوی مانند سیل، خشکسالی و بالا بردن سطح آب دریا میزان انتشار آلایندگی را کاهش دهند و قول دادند مشارکت بخش دولتی و خصوصی به این منظور را تقویت کنند.

اکوئینور اعلام کرد کاهش آلایندگی فرآیند تولید نفت و گاز به این شرکت امکان می‌دهد به مدت چندین دهه به تولید نفت ادامه دهد هر چند که مصرف نهایی نفت و گاز همچنان باعث انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت اعلام کرده که انتظار دارد تولید نفت نروژ بر مبنای منابع فعلی تا سال ۲۰۵۰ بیش از نیمی کاهش پیدا کند اما مدافعان محیط زیستی بر این باورند که این کاهش کافی نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران