نگاه موزه‌ای، صلح با طبیعت را به ما یادآوری می‌کند

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

موزه علوم و فناوری در فرهنگسرای رازی

رئیس ایکوم ایران صلح را همزیستی معنا کرد و گفت: نگاه موزه‌ای به ما یادآوری می‌کند که صلح و همزیستی برای آینده بهتر از خانه ما که طبیعت است، آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، میرسعید احمدی محیط طباطبایی در نشست نقش موزه‌های علم و فناوری در ترویج صلح که امروز با حضور دکتر فابیو کاربونه در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار شد، با بیان این که صنعت گردشگری پدیده‌ای است که بعد از جنگ جهانی دوم به وجود آمده، توضیح داد: در این زمان دستاوردهایی همچون یونسکو، سازمان ملل و نیز صنعت گردشگری به دست آمد و هدف اصلی از این صنعت نیز برقراری صلح و همدلی بین کشورها است و منافع اقتصادی از تبعات این صنعت است.

وی با بیان این که از علم فناوری‌ها و تحول در زندگی به وجود می آید، گفت: این فناوری در هر فرهنگ با آن تطبیق پیدا می‌کند؛ امروز بزرگترین بحران ما این است که در پایان فناوری همه چیز به پایان می‌رسد.

رئیس ایکوم ایران خاطر نشان کرد: فضایی که بتواند سیر تحول فناوری از دیروز تا امروز را نشان دهد، موزه‌های علم و فناوری هستند و تفاوت این مکان با دانشگاه‌ها هم همین است که موزه‌ها سیر تحول فکری را نشان می‌دهند.

محیط طباطبایی با اشاره به این که موزه با به نمایش گذاشتن یک پدیده مادی فرصت فکر کردن به جای قضاوت را به وجود می‌آورد، اظهار کرد: نمایش این پدیده مادی ۱۰ درک متقابل به وجود می‌آورد و این ادراکات، هسته ارتباط بین آدم‌ها از زوایای علمی مختلف را فراهم می‌کند.

وی معنای صلح را همزیستی عنوان کرد و افزود: همزیستی و تعادل انسان بایستی ابتدا با خانه خودش زمین باشد و نگاه موزه‌ای به ما این موضوع را یادآوری می‌کند. به عنوان مثال زمانی که در موزه با سیستم‌هایی همچون قنات و غیره آشنا می‌شویم، به این مو ضوع پی می‌بریم که ما با کندن چاه‌های عمیق برای به دست آوردن سرمایه آب، بیشتر با طبیعت در جنگ بوده‌ایم. در حالی که صلح و همزیستی برای آینده بهتر از خانه ما که طبیعت است، آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: موزه‌ها فارغ از ایدلوئوژی به ارائه دستاوردهای بشر می‌پردازند و هر کسی می‌تواند با آنها ارتباط برقرار کند؛ تا قبل از قرن ۱۸ گفته می‌شد زیربنای همه تفکرات ما فرهنگ است، در حالی که انقلاب صنعتی اقتصاد را زیربنا می‌دانست؛ از دهه ۷۰ تفکرات محیط زیستی به وجود آمد و اکنون هم در قرن انقلاب اطلاعات هستیم.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران