نکته منفی در شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان نمی‌بینم

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

آیین نامه انضباطی
عکس تزئینی است

رئیس دانشگاه اصفهان با تاکید بر اینکه نکات منفی در شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان نمی‌بینم، گفت: وزیر علوم به کمیته‌های انضباطی دانشگاه ها اعلام کرده است که اگر ابهامی در این شیوه نامه وجود داشته باشد، کمیته‌ها این نکات را به نفع دانشجویان تعبیر کنند.

دکتر هوشنگ طالبی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به جزئیات شیوه نامه انضباطی جدید دانشجویان اشاره و تصریح کرد: برداشتی که حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه اصفهان از آیین نامه جدید انضباطی دانشجویان دارد این است که در این آئین‌نامه‌ انضباطی اتفاقا نکات مثبتی که با آن مقداری دانشجویان بی دغدغه‌تر تحصیل و زندگی کنند، بیشتر شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس آیین نامه جدید انضباطی دانشجویان، امکان آتش به اختیار عمل کردن دانشگاه‌ها در حوزه دانشجویی کمتر شده است. مثلا در این شیوه نامه پیش بینی شده است که در کمیته تجدید نظر انضباطی، خود دانشجو بتواند حضور یافته و دفاعیات خود را مطرح کند. یا مثلا در هیات بدوی انتظامی در شیوه نامه سابق این تعداد از اعضای هیات علمی از رشته حقوق، سایر افراد و یا این تعداد از دانشجویان یک پسر یا دختر عضویت نداشتند اما در شیوه نامه جدید عضویت این افراد می‌تواند تعدیل کننده سخت گیری‌هایی باشد که ممکن بود کمیته‌های انضباطی اعمال کنند.

طالبی در ادامه خاطرنشان کرد: نقطه ضعفی در شیوه نامه انضباطی جدید دانشجویان نمی‌بینم و در این زمینه نکته‌ای نیز به من منعکس نشده است، اما اگر نقطه ضعفی هم وجود داشته باشد وزیر علوم در مصاحبه‌ای از کمیته‌های انضباطی درخواست نمودند این ابهامات را حمل بر مساعدت و به نفع دانشجو تعبیر کنند.

رئیس دانشگاه اصفهان در خصوص فعالیت مجازی دانشجویان در شیوه نامه جدید انضباطی نیز گفت: گاهی این گونه است که دانشجویان صفحه‌هایی در فضای مجازی دارند تا از طریق آن مسائل صنفی خود را مطرح کرده و تبادل نظر کنند، اما گاهی نیز ممکن است برخی صفحات مجازی به اسم دانشجو اما به کام دیگران عمل کنند که این می‌تواند دردسرساز باشد اما تا زمانی که این صفحه‌ها در فضای مجازی جنبه دانشجویی داشته باشند، در شیوه نامه جدید انضباطی نیز هیچ مشکلی برای دانشجویان ایجاد نخواهد شد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران