نانسی پلوسی: قطعنامه محدودیت اقدام نظامی رئیس‌جمهور علیه ایران را به رای می‌گذاریم

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه سیاسی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

نانسی پلوسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای به دموکرات‌های کنگره اعلام کرد که مجلس نمایندگان قطعنامه محدودیت اقدامات نظامی رئیس‌جمهور درخصوص ایران را به رای می‌گذارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، در پی تکرار تهدیدات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای هدف قرار دادن نقاطی در ایران نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌ای به دموکرات‌های کنگره ارسال و در آن با لحنی شدید تاکید کرد که هرگونه اقدام نظامی رئیس جمهور علیه ایران باید با اجازه کنگره باشد.

وی در این نامه اعلام کرد که مجلس نمایندگان در هفته جاری قطعنامه اختیارات جنگ برای محدود کردن اقدامات نظامی رئیس جمهور درخصوص ایران را در شرایطی که تنش‌ها با این کشور افزایش یافته است، به رای می‌گذارد.

به گفته پلوسی، این قطعنامه بر مسئولیت نظارت طولانی مدت کنگره از طریق این ماموریت تاکید می‌کند که در صورت عدم اقدام بیشتر کنگره، خصومت های نظامی دولت درخصوص ایران ظرف ۳۰ روز متوقف می شود.

این نامه در شرایطی تهیه شده است که دولت آمریکا در حال اعزام چند هزار نیروی بیشتر به خاورمیانه پس از حمله هوایی آمریکا به فرمانده سپاه قدس ایران و همراهانش در بغداد است. این اقدام به تنش‌ها میان تهران و واشنگتن دامن زده است. دونالد ترامپ در این روزها حتی تهدید کرده است که مراکز فرهنگی ایران را هدف قرار می‌دهد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه خود آورده است: حمله روز جمعه آمریکا به فرودگاه بغداد نامناسب و تحریک‌آمیز بود که مقامات ارشد نظامی ایران را هدف قرار داد. این حمله سربازان، دیپلمات‌ها و دیگر افراد ما را از طریق تشدید جدی تنش‌ها با ایران به خطر انداخته است.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران