ملی‌پوش واترپلو:‌ امیدوارم شگفتی‌سازی در جاکارتا را در قزاقستان تکرار کنیم

ورزشی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت خبر جور در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

  • شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۳:۱۵
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: ۹۸۱۱۰۴۰۲۶۰۰
  • خبرنگار : ۷۱۵۷۶
  • چاپ

ملی‌پوش واترپلو:‌ امیدوارم شگفتی‌سازی در جاکارتا را در قزاقستان تکرار کنیم

سهیل رستمیان

بازیکن تیم ملی واترپلوی ایران گفت: شرایط اردوها نسبت به سال گذشته ضعیف‌تر است، اما امیدوارم شگفتی سازی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را در رقابت‌های انتخابی المپیک قزاقستان نیز تکرار کنیم.

سهیل رستمیان در گفت و گو با ایسنا، درباره صعود تیم واترپلوی پرسپولیس تهران به نیمه‌نهایی لیگ‌برتر، توضیح داد: امسال سطح لیگ بهتر از سال‌های گذشته است و از آبان یا آذر ماه بود که با هشت تیم‌ و در دو گروه آغاز شد. با وجود اینکه تیم پرسپولیس اولین سال حضورش در لیگ واترپلو را تجربه می‌کند، اما خوشبختانه در پایان دور گروهی صدرنشین شدیم و امروز هم در مرحله پلی‌آف با برد مقابل پیشگامان کویر یزد به مرحله نیمه‌نهایی رسیدیم.

ملی‌پوش واترپلوی ایران، در پاسخ به این سوال که آیا حضور بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس در اردوهای تیم ملی برای مسابقات انتخابی المپیک، روی عملکرد تیم ‌پرسپولیس تاثیر منفی نمی‌گذارد؟ اظهار کرد: به هر حال رقابت‌های انتخابی المپیک‌ نزدیک است و باید اولویت ما باشد که همینطور هم هست. به هر حال بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس باید در اختیار تیم‌ ملی باشند و از نظر من این‌ موضوع روی روند تیم تاثیر منفی نمی‌گذارد، حتی باعث آماده‌تر شدن بازیکنان هم‌ می‌شود. بعد از مسابقات ملی هم زمان داریم که در تیم باشگاهی خود تمرین کرده و برای مرحله نیمه‌نهایی آماده شویم.

او همچنین در مورد شانس واترپلوی ایران برای صعود به المپیک نیز گفت: نزدیک به یک سال است که بعد از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، تیم ایران مسابقات تدارکاتی چندانی نداشته است و در مقابل، تیم‌های مدعی مانند قزاقستان و چین با بهترین شرایط در حال آماده سازی هستند. چینی‌ها در لیگ اسپانیا اردو زده‌اند و قزاق‌ها هم چندین مسابقه بین‌المللی و جهانی را پشت سر گذاشته‌اند. قزاق‌ها حتی دو یا سه بازیکن صربستانی‌ هم در اختیار گرفته‌اند تا بهترین نتیجه را به دست آورند.

بازیکن تیم واترپلوی پرسپولیس ادامه داد: کشورهایی مثل چین و قزاقستان حتی بر سر گرفتن میزبانی مسابقات انتخابی المپیک هم با یکدیگر رقابت داشتند تا همه مسائل به سودشان باشد. با این حال بازیکنان ایران نیز دست به دست هم داده‌ و هم قسم هستند که بیشترین توان را به‌ کار گیرند تا ان‌شاءالله یک شگفتی دیگر مانند مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را رقم بزنند. کار بسیار سخت است، اما امیدوارم این کمی و کاستی‌ها باعث‌ نشود که ما به المپیک نرسیم. البته قول می‌دهیم که نتیجه قابل قبولی را رقم بزنیم.

او در مورد سطح آمادگی خود برای مسابقات انتخابی المپیک نیز گفت: همانطور که‌ می‌دانید ما اردوهای متمرکز و غیر متمرکزی را در طول سال داشتیم و الان هم فصل سخت تمرینات آماده‌سازی را پشت سر می‌گذاریم. الان نیز این تمرینات ادامه دارد و حدودا ۸۰ تا ۹۰ درصد آماده هستیم.

رستمیان درباره شرایط اردوهای تیم ملی نسبت به سال گذشته تصریح کرد: اگر بخواهم حقیقت را بگویم، نسبت به سال گذشته سفرهای تدارکاتی کمتری را پشت سر گذاشته‌ایم. ما پیش از بازی‌های آسیایی چندین اردوی تدارکاتی برون مرزی را داشتیم که نتیجه هم داد. متاسفانه امسال با توجه به سخت شدن وضعیت اقتصادی، تنها دو اردوی برون مرزی ترکیه و سنگاپور را به هزینه کشورهای میزبان داشتیم که حاصل رایزنی‌های فدراسیون بود. البته جدیدا گفته‌اند که یک تورنمنت در ترکیه برگزار خواهد شد و احتمالا به این مسابقات اعزام شویم، سطح این تورنمنت بالا است و می‌توانیم با تیم‌های خوبی بازی کنیم که قطعا بازیکنان را آماده‌تر می‌کند.

او درباره سطح فنی اردوی سنگاپور نیز گفت: از نظر سطح فنی تیم سنگاپور از ایران پایین‌تر است، اما اختلاف دو تیم خیلی زیاد نیست. با این وجود همین که ما ۱۶ روز خارج از کشور و در کمپ آن‌ها با امکانات خوبشان تمرین‌ می‌کنیم، باعث پیشرفت و وحدت تیمی می‌شود. البته همانطور که می‌دانید برای پیشرفت فنی باید با تیم‌های هم سطح و یا سطح بالاتر از خودمان بازی کنیم که در این تورنمنت ترکیه چنین امکانی فراهم است. تیم‌های خوبی به این تورنمنت می‌آیند که بازی با آن‌ها کمک کننده است.

رستمیان در مورد احتمال لژیونر شدنس نیز توضیح داد: امسال پیشنهادی را از صربستان داشتیم که‌ متاسفانه بخاطر برخی مسائل نتوانستم قبول کنم. سعی می‌کنم امسال با بهتر کردن شرایط خود این اتفاق را رقم بزنم.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران