«مرکز نوآوری وشتابدهی تگ» در شهر کرمان افتتاح شد

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

افتتاح مرکز نوآوری تگ

ایسنا/کرمان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور «مرکز نوآوری وشتابدهی تگ» در شهر کرمان افتتاح شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور عصر امروز دهم دی‌ماه در حاشیه افتتاح «مرکز نوآوری وشتابدهی تگ» بر لزوم استقبال از مراکز نوآوری گفت:حرکت بخش خصوصی به سمت نوآوری، یک غنیمت برای کشور است.

وی ادامه داد: به علت ماهیت پول دولتی، به هیچ عنوان با سرمایه‌گذاری دولتی به جایی نخواهیم رسید و این قانون مختص ایران نیست بلکه در همه جای دنیا با پول دولتی توسعه و پیشرفتی صورت نخواهد گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور خطاب به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی گفت: روی جوانان و حوزه نوآوری سرمایه‌گذاری کنید و بدانید بخش خصوصی در این فضا برنده است و تا می‌توانید از این فضا استفاده کنید زیرا شاید در ۵ سال آینده این فرصت سرمایه‌گذاری وجود نداشته باشد.

وی افزود: قطعا بخش سنتی جامعه در مقابل این بچه‌های نوآور و خلاق در آینده نزدیک بازنده خواهد بود و دیگر شرکت های قدر سنتی هیچ شانسی برای برنده شدن در برابر این بچه‌ها را ندارند و اگر امروز شرکت های خصوصی روی این فناوران و خلاقان سرمایه‌گذاری صورت نگیرد در آینده در بازار جایی نخواهد داشت و هیچ شانسی برای برنده شدن در برابر رقبای خارجی ندارد.

ستاری شکست را امری کاملا طبیعی برای شرکت های خصوصی و کارآفرینی دانست و اظهار کرد: شکست در کارآفرینی معناد ندارد. تفاوت ما در نوع بلند شدنمان پس از شکست از زمین است. مهم روی پای خود ایستادن است و این سخت کوشی خصلت بچه‌های کویر است.

وی با اشاره به افتتاح مرکز نو آوری و شتابدهی تگ تصریح کرد: امیدواریم این شروع کار باشد زیرا برای کرمان برنامه‌های زیادی داریم. باید اکوسیستمی درست کنیم که جوانان این استان صاحبان آینده این استان شوند.

به گزارش ایسنا، "سعید زرندی" معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این آئین گفت: هدف ما در سفر به استان کرمان بررسی طرح‌ها و پروژه‌هایی است که در سفر احتمالی پایان سال رییس جمهور به استان کرمان مورد افتتاح قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه دغدغه ما فناوری است، ادامه داد: اگر فناوری را در تولیداتمان لحاظ کنیم، کالاهای با ارزش افزوده بالاتری را تولید خواهیم کرد و در حالی که به دنبال شکل دهی شرکت‌های بزرگ هستیم باید شرکت‌های دانش‌بنیان را در آنها جانمایی کنیم.

زرندی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با کمک فناوران و نوآوران فضای مثبت در عرصه صنعت ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، مرکز نو آوری و شتابدهی تگ به منظور ترویج فرهنگ نوآوری و ایجاد و توسعه زیست بوم کارآفرینی شکل گرفته است.

در این مرکز نوآوری با فضایی حدود یک هزار و ۸۰۰ متر مربع فعالیت کسب و کارهای نو پا شتاب می‌گیرد. این مرکز علاوه بر نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان به فضای کار اشتراکی برای استقرار ۵۰ تیم، فضای کار اختصاصی برای ۱۰ تیم مجهز است.

همچنین شتابدهنده‌های تخصصی در ۵ حوزه صنایع دستی، گردشگری، کشاورزی، سلامت و صنعت و معدن برای استقرار تیم‌های خود فضا خواهند داشت. رویدادها و کارگاه‌های آموزشی نیز در این مرکز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران