مردی که صاحب شهاب سنگ ۴ میلیارد ساله بود و نمی‌دانست

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

شهاب سنگ 4.6 میلیارد ساله

دیوید هول یک سنگ یافته بود که ابتدا خیال می‌کرد حاوی طلا است، اما هر کاری می‌کرد نمی‌توانست آن را بشکند. تا اینکه در نهایت کلافه شد و آن را به موزه برد تا بفهمد این سنگ از چه چیزی ساخته شده و فهمید که صاحب یک شهاب سنگ ۴.۶ میلیارد ساله بوده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، مردی به نام "دیوید هول" در سال ۲۰۱۵ در پارک منطقه‌ای مری‌بورو در نزدیکی ملبورن استرالیا یک سنگ بی‌نظیر و منحصر به فرد پیدا کرد و با تصور اینکه ممکن است یک سنگ طلا باشد و داخلش طلا داشته باشد، آن را با خودش به خانه برد تا دریابد که چرا هر کاری با آن می‌کند، نمی‌شکند.

در نهایت پس از چند سال نگه‌داری از آن، تصمیم گرفت آن را به موزه ملبورن ببرد تا ببیند این سنگ خاص از چه ساخته شده است.

"درموت هنری" زمین شناس موزه ملبورن می‌گوید: من سنگ‌های زیادی را دیده بودم که مردم فکر می‌کردند شهاب سنگ هستند و در اغلب موارد ما به آنها می‌گفتیم دچار اشتباه شده‌اند و صاحب شهاب سنگ نشده‌اند.

وی افزود: در ۳۷ سال کار در این موزه فقط دو سنگ تاکنون به عنوان شهاب سنگ شناسایی شده‌اند.

معلوم شد که سنگ "دیوید" یک شهاب سنگ با قدمت شوکه کننده ۴.۶ میلیارد سال است!

اکنون محققان در حال کاوش روی این سنگ هستند تا ببینند که چه چیزی می‌تواند در مورد فضا به آنها بگوید.

"هنری" به رسانه‌ها گفت: شهاب سنگ‌ها ارزان‌ترین شکل کاوش فضایی را فراهم می‌کنند. آنها به ما سرنخ‌هایی در مورد سن، شکل‌گیری و شیمی منظومه شمسی از جمله سیاره زمین فراهم می‌کنند.

وی افزود: شهاب سنگ‌ها به ما نشان می‌دهند که ستاره‌ها چگونه تشکیل می‌شوند و چگونه به ایجاد عناصر در جدول تناوبی کمک کرده‌اند. همچنین برخی از شهاب سنگ‌های نادر حاوی مولکول‌هایی مانند اسیدهای آمینه هستند که مولکول‌های فراهم کننده حیات روی زمین هستند.

سنگ "دیوید" دارای اندازه ۳۸.۵ در ۱۴.۵ در ۱۴.۵ سانتیمتر است و ۱۷ کیلوگرم وزن دارد. این یک شهاب سنگ بسیار نادر است و یکی از ۱۷ شهاب سنگی است که تاکنون در ایالت ویکتوریای استرالیا ثبت شده است.

این سنگ همچنین بعد از یک شهاب سنگ ۵۵ کیلوگرمی که در سال ۲۰۰۳ یافت شد، دومین شهاب سنگ بزرگی است که کشف شده است.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران