محسن رضایی: عروه‌الوثقی انقلاب ما نظام ولایت فقیه است

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه سیاسی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه عروه‌الوثقی انقلاب ما نظام ولایت فقیه است، گفت: ولایت فقیه یک سامانه حکمرانی است که از ولی فقیه، رهبری و مدیریت جهادی شکل می‌گیرد و بازخوانی مکتب مترقی ولایت فقیه که کانون جوشان نظریه انقلاب اسلامی است، در همه ابعاد کلید حل مشکلات کشور است.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح چهارشنبه در همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن ساز که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: در شرایطی وارد چهل و یکمین سال انقلاب اسلامی می‌شویم که اولین سال گام دوم انقلاب را پشت سر می‌گذاریم؛ حوادثی که در سال اول گام دوم انقلاب شکل گرفته است نوید پیروزی‌های برگی را در آینده می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که گام اول انقلاب برای بیرون کردن استبداد و نظام شاهنشاهی و استقرار نظام اسلامی آغاز شد، گام دوم انقلاب با شعار اخراج آمریکا از منطقه آغاز شده است و این شعاری بسیار مبارک است؛ چراکه ایران می‌خواهد عرصه منطقه و نظام بین الملل نقش آفرینی کند و منشور گام دوم سند این نقش آفرینی در عرصه منطقه و نظام بین الملل است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گام دوم می‌خواهد پیام جهانی انقلاب اسلامی را صادر کند و به همین دلیل مقام معظم رهبری هفت توصیه مهم انجام دادند که اولین توصیه آن از علم و فناوری آغاز می‌شود؛ این موضوع نشان می‌دهد که باید وارد یک تحول و جهاد بزرگ علمی در منطقه و جهان بشویم تا بتوانیم شاهد اخراج آمریکا از منطقه اعم از سربازان، اقتصاد سرمایه داری، فرهنگ و نظام لیبرالی که آمریکا در منطقه با خود آورده باشیم.
رضایی در ادامه با طرح این پرسش که «چرا در برخی از ابعاد زندگی و سیاست از جمله دفاع، امنیت و نظام سیاسی پیشرفت فوق‌العاده‌ای کرده‌ایم اما در برخی ابعاد از جمله اقتصاد، علم و فناوری و مسأله عدالت شاهد این پیشرفت نیستیم؟» تصریح کرد: در بیانیه گام دوم رهبری در کنار همه پیشرفت‌های انقلاب اسلامی، کاستی‌های موجود در کشور را نادیده نگرفتند؛ ایشان علت این آسیب ها را فقدان مدیران کارآمد، با انگیزه و خردمند، فقدان مدیریت جهادی، بی توجهی به جریان انقلاب جهت گیری های انقلابی و جهادی، ضعف های مدیریتی اقتصادی و وسوسه ی مال، مقام و سیاست و بی توجهی به راه حل های داخلی بیان کرده اند. در مجموع می‌توان گفت کاستی کلیدی و علت اصلی این آسیب‌ها فقدان مدیریت جهادی در امتداد رهبری جهادی است.
وی با تاکید بر اینکه در حکمرانی کشور باید میان رهبری و مدیریت پیوستگی وجود داشته و این دو نیز باید از یک جنس باشند، گفت: به همین دلیل است که در دهه اول انقلاب مشاهده کردیم این عامل کلیدی در دفاع امنیت و نظام سیاسی موجب شد که بسترهای لازم تحقق یابد و پیشرفت‌های بزرگی صورت بگیرد، ولی در اقتصاد، فرهنگ و علم چون این اتفاق نیافتاده، شاهد عقب ماندگی‌های هستیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: جمهوری اسلامی یک حمکرانی سالم است که محور آن حکمرانی دینی یا نظام ولایت فقیه است که از سه رکن ولی فقیه، رهبری جهادی و مدیریت جهادی برخوردار است؛ این حکمرانی اقتدار درونی در دولت ایجاد می‌کند و در جامعه یک جریان پر قدرت شکل می‌دهد.
رضایی با بیان اینکه «در صدر اسلام نیز وقتی رهبری جهادی در مدیریت کشور امتداد پیدا نمی‌کند، حتی امام علی(ع) با مشکلاتی مواجه شده‌است»، خاطر نشان کرد:اگر افرادی از جنس قاسم سلیمانی و همت و ده ها فرمانده دیگر در اقتصاد و فرهنگ شکل می‌گرفتند، آیا در این عرصه‌ها همچنان شاهد عقب ماندگی‌هایی در این حوزه‌ها بودیم؟ بازخوانی مکتب مترقی ولایت فقیه که کانون جوشان نظریه انقلاب اسلامی است، در همه ابعاد کلید حل مشکلات کشور است. ولایت فقیه یک سامانه حکمرانی است که از ولی فقیه، رهبری و مدیریت جهادی شکل می‌گیرد؛ فلسفه این کار نیز این است که عالم هستی رها نشده است و این عالم توسط اراده و تدبیر الهی مدیریت می‌شود.
وی همچنین با طرح و این پرسش‌ها که «آیا در تشییع قاسم سلیمانی دست خدا دیده نشد؟» و «آیا آقای ترامپ که به یک سرقت بزرگ بین‌المللی دست زده است، نباید منتظر سیلی پر قدرت خدای متعال در ماه ها و سالهای آینده باشد؟» تاکید کرد: همه عالم تسلیم خداست و به انسان این اجازه داده شده که خود را در امتداد اراده و تدبیر خدا قرار دهند. کسانی که آزاده و تدبیر خودشان را در امتداد اراده و تدبیر جاری خدا در عالم قرار دهند خدایی می‌شوند و هیچ شکستی نخواهند داشت. ولایت فقیه یعنی اینکه حکمرانی یک کشور در امتداد اراده و تدبیر الهی قرار بگیرد و احکام خدا از آسمان تا زمین جاری شود و زمین زندگی و سیاست را آباد کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: پیوستگی و حکمرانی یکپارچه مشروط بر این است که جنس این پیوستگی عقلانی و دینی و جهادی است و این پیوستگی در تعامل دائم است به گونه ای که مدیران به حال خود رها نمی‌شوند.

رضایی با تاکید بر اینکه مسأله رهبری، سیاست ها و قانون و مدیریت جهادی ارکان این حکمرانی را تشکیل می‌دهند، گفت: سیاست‌های کلانی که در قانون اساسی آمده است سند بالادستی در برنامه‌های دولت است، تبدیل آن به یک سند سیاستی که قانون و برنامه‌های اجرایی از آن بیرون بیاید به اداره کشور یک پیوستگی راهبردی می‌دهد. در حقیقت ریسمان اتصال قانون و برنامه و اجرا توسط سیاست های کلان امکان پذیر است و عروه‌الوثقی انقلاب ما نظام ولایت فقیه است که از طریق سیاست و رهنمود ها تبدیل به قانون می‌شود و این قوانین با مدیریت جهادی اجرایی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در نخستین سال گاو دوم انقلاب، جبهه سوم حق و باطل تشکیل شده است؛ اولین جبهه در زمان انقلاب برای بیرون راندن شاه تشکیل و پیروز شد و دومین جبهه در دوران دفاع مقدس علیه صدام شما گرفت و به پیروزی رسید و امروز در نخستین سال بیانیه گام دوم انقلاب جبهه‌ای برای اخراج آمریکا شکل گرفته است. لازمه اخراج آمریکا از منطقه فراهم سازی اقتدار اقتصادی، علمی و فناوری در کنار اقتدار دفاعی و نظامی است؛ زیرا با اخراج آمریکا خلا خود ساخته‌ای که ایجاد شده، باید پر شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد:آمریکایی‌ها با ورودشان به منطقه ما خلایی خود ساخنه را ایجاد کردند؛ آنها اسرائیل را ایجاد کردند تا نا امنی شکل بگیرد و به عنوان امنیت در منطقه ما سلاح خود را بفروشند؛ آنها با حضورشان در منطقه ما جلوی پیشرفت و فرهنگ ما را گرفته اند تا فرهنگ خود را بر ما القا کند.
رضایی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه «وقتی به توصیه‌های رهبری نگاه می‌کنیم باید نگاهی جهادی و انقلابی داشته باشیم»، تاکید کرد: توصیه‌های رهبر انقلاب باید در یک زیرساخت جهادی پیاده شود و ما باید برای مبارزه مستمر برای اخراج آمریکا از منطقه، علم و فناوری و اقتصاد را گسترش دهیم. اینکه کشورهای اسلامی بدون ایجاد پول واحد و بازار اسلامی قادر نیستیم خلا خود ساخته آمریکا از طرف کنیم؛ وقتی به علم و فناوری و اقتصاد و سبک زندگی نگاه می‌کنیم، اینها یک زیر ساخت اجتماعی و ذهنی و فلسفی میخواهد که این بستر در کنار این مبارزه جدی به وجود می‌آید.
وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم بدون شکل گیری مدیریت جهادی که در امتداد رهبری و ولی فقیه باشد امکان پذیر نیست، گفت: جوانان کشور باید خود را آماده کنند که در فضایی جهادی و با تلاشی انقلابی خود را بالا بکشند. کسانی که فکر می‌کنند با دادن صرف مسئولیت می‌شود یک انتقال قدرت بین نسلی را به صورت جهادی انجام داد بدانند این یک اقدام آزمایشگاهی و نمایشی است ؛ چراکه جوانان ما اگر در کوران های داغ انقلابی قرار بگیرند و خود را بالا بکشند همانطور قاسم سلیمانی ها و باکری ها این کار را کردند می‌توانند در یک توسعه‌ی رو به رشد بینهایت در انقلاب نقش آفرین باشند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: گام دوم انقلاب اسلامی چندین برابر گام قبلی مهم و اساسی است و ان‌شاءالله ما را به تمدن بزرگ اسلامی در منطقه خواهند رساند، آمریکا از منطقه اخراج و اسرائیل همانطور که رهبری فرمودند نابود خواهد شد و چهره پر فروغ انقلاب اسلامی از منطقه غرب آسیای تمام عالم نورافشانی خواهد کرد.
رضایی در پایان با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن ساز از سوی دانشگاه امام حسین(ع) خاطر نشان کرد: دانشگاه امام حسین (ع) باید دانشگاهی تمدن ساز باشد و باید در این دانشگاه به موضوعاتی از جمله علوم مدیریت جهادی، ثبت تجارب انقلاب و دفاع مقدس و جبهه مقاومت، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و تربیت رهبران و مدیران جهادی مورد توجه قرار بگیرد.
انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران