فناوران برای توسعه کسب و کار داده‌های زیستی دعوت شدند

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

فناوران برای توسعه کسب و کار داده‌های زیستی دعوت شدند

دومین فراخوان حمایت از کسب و کارهای داده‌های زیستی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، با همکاری مشترک "مرکز همکاری‌ها و تحول ریاست جمهوری"، "ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری" و "مرکز راهبردی فناوری‌های همگرای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری" فراخوانی برای حمایت از کسب و کارهای داده‌های زیستی منتشر شد.

تیم‌های دارای طرح و ایده در حوزه داده‌های زیستی با مراجعه به سایت مرکز فناوری‌های همگرا می‌توانند نسبت به ارسال طرح خود اقدام کنند. طرح‌های ارسالی اعم از خدمت یا محصول که صرفا کارکرد پژوهشی دارند یا حجم بازار مناسبی برای راه‌اندازی یک کسب و کار ندارند؛ در این فراخوان حمایت نمی‌شوند.

فناوران علاقه‌مند برای حضور در این فراخوان تا ۳۰ شهریور ماه سال جاری برای ارسال ایده‌های خود مهلت دارند.

داده‏‌های زیستی و ژنتیکی یکی از دسته‌های نوظهور کلان‌داده‌ها به شمار می‌آیند، این داده‌‏ها کاربردهای فراوانی دارند و به همین دلیل کسب‏‌وکارهای زیادی حول آن‏ها شکل گرفته یا در حال شکل‏ گیری است. نسل جدید توالی‌یابی (NGS)، به مجموعه فناوری‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند حجم زیادی از DNA را در مدت‌زمانی کوتاه و با هزینه کم توالی‌یابی کنند. زنجیره ارزش نسل جدید توالی‌یابی (NGS) شامل سه بخش کلیدی تولید داده شامل دستگاه‌ها، کیت‌ها و مواد مصرفی، پایگاه داده و تحلیل داده است.

محققان در دنیا به سرعت در حال گسترش این حوزه و تولید محصولات فناورانه هستند. پس نیاز است کشورمان نیز هم پای آنها فعالیت‌ها در این حوزه را توسعه دهند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *