ضرب‌الاجل برای برخورد با خسارت‌زایی معدن شمس‌آباد/سرنوشت بد کارخانه‌های دولتی

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

استاندار مرکزی

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی خواستار برخورد با اقدامات خسارت زای معدن شمس آباد اراک شد و گفت: تا پایان سال جاری باید این موضوع تعیین تکلیف شود.

سید علی آقازاده ظهر امروز سه شنبه پانزدهم بهمن ماه در ملاقات عمومی با مردم روستای عقیل آباد اراک، به عمده مشکلات موجود در این روستا اشاره کرد و افزود: در حال حاضر معدن شمس آباد هیچ منفعتی برای مردم این روستا ندارد و به اعتقاد من در معدنی که هیچ فایده ای ندارد باید تخته شود. رفت و آمد بیش از اندازه تریلرها و ماشین آلات این معدن در جاده اصلی روستا مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است و هرچه سریع تر باید این معدن برای رفت و آمد ماشین هایش فکری بکند.

وی ادامه داد: من نمی دانم چرا با معدنی که تاکنون این همه خسارت داشته و دستگاه قضایی استان هم با برخورد با آن موافقت کرده تاکنون هیچ برخوردی نشده است؟ تا پایان سال جاری باید این موضوع تعیین تکلیف شود و اگر شورای تامین شهرستان نمی تواند کاری کند خودم شخصا به این موضوع ورود پیدا کنم.

وی بر ضرورت راه اندازی خط اتوبوس برای این روستا تاکید کرد و گفت: این مسئله نیازمند بحثی کارشناسی شده و اصولی است و باید طبق فرمول هایی که می توان برای آن در نظر گرفت، در نهایت تصمیم مناسب را اتخاذ کرد. خرید اتوبوس از محل منابع دهیاری یا راه اندازی خط اتوبوس آزمایشی برای این روستا می تواند به عنوان راهکارهای پیشنهادی در نظر گرفته شود. ظرف دو هفته آینده باید در شورای ترافیک استان برای این مهم تصمیم گیری شود تا مردم این روستا بتوانند هرچه سریع تر از این خط اتوبوس بهره مند شوند.

استاندار مرکزی به یکی از شرکت های موفق روستای عقیل آباد در زمینه تولید گونی های مورد استفاده پتروشیمی و دیگر صنایع استان اشاره کرد و افزود: این شرکت با اشتغالزایی برای حدود ۱۵۰ نفر به عنوان یکی از بهترین کارخانه های تولیدی این روستا می تواند الگوی خوبی برای سایر روستاهای استان باشد و بنده پیشنهاد می کنم هر کسی که تاکنون این کارخانه را از نزدیک ندیده است حتما آن را ببیند تا متوجه شود با همت کافی و عزمی جدی می توان دست به اقداماتی زد که کل مجموعه استان و حتی کشور از آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه فاز دوم توسعه کارخانه تا پاییز سال آینده و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، خاطرنشان کرد: احدات فاز دوم این کارخانه می تواند برای ۱۵۰ نفر دیگر اشتغالزایی کند و فعالیت تولیدی این مجموعه را بیش از گذشته رونق ببخشد.

آقازاده اظهار کرد: اگرچه زمانی برخی از کارخانه ها با هزینه های دولتی ایجاد می شدند و بخش دولتی صفر تا صد تاسیس یک کارخانه را به عهده می گرفت، اما امروزه هیچ دولتی به جز هزینه های زیرساختی و ابتدایی، زیر بار سایر هزینه های ایجاد یک واحد تولیدی جدید نمی رود و به جای آن با تامین زیرساخت های اولیه، بخش خصوصی را برای مشارکت در ایجاد کارخانه تشویق می کند. سرنوشت کارخانه هایی که با بودجه دولتی ایجاد می شوند اصلا خوب نیست و جز بدبختی برای دولت و مردم چیز دیگری به همراه ندارد، همان طور که نمونه های این شرکت‌ها و واحدهای تولیدی را که به سرنوشت بدی دچار شده اند در استان مرکزی شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه فرار از مشکلات اقتصادی و رونق تولید داخل بها دادن به سرمایه گذاران است، تصریح کرد: ایجاد انگیزه و حمایت کافی از سرمایه گذاران و سپردن مراحل ایجاد واحدهای تولیدی به بخش خصوصی، بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را حل خواهد کرد. اینکار در شرایطی که دشمن به اعمال تحریم های بی سابقه علیه ملت ما روی آورده است، می تواند بسیار راهگشا باشد.

به گزارش ایسنا، حسین بختیاری فرماندار اراک نیز در این دیدار از بهره برداری از ۱۷۳ پروژه عمرانی با اعتبار ۵۸۹ میلیارد تومان در شهرستان اراک در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: این طرح ها در حوزه های اقتصادی، کشاورزی، دامداری، معابر و… پیش بینی شده است و می تواند برای بیش از ۱۸۰۰ نفر اشتغالزایی کند.

وی با اشاره به مشکلات عمده مردم روستای عقیل آباد، گفت: در حال حاضر روستای عقیل آباد در زمینه راه های ارتباطی خود به شهر اراک و برخی از جاده های دیگر با مشکلات عدیده ای مواجه است و اگرچه هر ساله اعتبارات زیادی برای حل این مشکل اختصاص داده می شود، اما به دلیل عبور و مرور زیاد تریلرها و ماشین های سنگین هیچ زمانی نتوانسته ایم به آن کیفیتی که برای جاده در نظر داریم برسیم.

وی در ادامه به سایر مشکلات این روستا مانند نبود خط اتوبوس، کمبود منابع آب های زیرزمینی و قنوات، مشکلات کشاورزی مردم و… اشاره کرد و ضمن ابراز امیدواری برای حل آنها، از تشکیل کارگروه مربوطه برای رسیدگی به مشکلات خبر داد.

به گزارش ایسنا، استاندار مرکزی در بدو ورود خود به روستای عقیل آباد کلنگ فاز دوم توسعه شرکت سنگین بافت را بر زمین زد و پس از آن با حضور در گلزار شهدای این روستا، به مقام شامخ این شهدا آدای احترام کرد.

وی در ادامه با خانواده شهید دفاع مقدس "محمود میرزایی" دیدار کرد و سپس با حضور در منزل شهید مدافع حرم "اسد قربانی" یاد و خاطره این شهید افغان را گرامی داشت.

استاندار مرکزی در این دیدار وجود شهدای حرم را برای حفظ و تحقق اهداف و ارزش های انقلابی اسلامی ایران یک نعمت تلقی کرد و گفت: دشمنان و در راس آنها آمریکا تلاش کردند با روی کار آوردن مزدوران خود در منطقه به حکومت قانونی سوریه پایان دهند که البته با وجود شهدای مدافع حرم و جانفشانی آنان هیچ گاه نتوانستند و نخواهند تواسنت به اهداف شوم خود برسند.

آقازاده همچنین در ادامه با دو تن از معلولان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) دیدار کرد و دستورات لازم را برای بهبود شرایط زندگی و افرایش رفاه آنان صادر کرد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران