شورای نگهبان نامزدهای بابرنامه را به صحنه برگردند/عدم قصاص خون سلیمانی سبب رویه‌شدن ترور می‌شود

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه سیاسی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

استاندار سمنان

ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به افزایش ردصلاحیت‌های این دوره در مقایسه با دوره قبل از مسوولان ذی‌ربط خواست در بررسی‌های مجدد، آن دسته از داوطلبان رد و یا عدم احراز صلاحیت شده که دارای برنامه‌های علمی برای توسعه کشور و استان هستند را به صحنه انتخابات برگرداند تا شاهد برگزاری انتخاباتی پرشورتر در کشور و استان باشیم.

علیرضا آشناگر در شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری این استان با اشاره به استقبال بالا از مرحله اول یازدهمین دوره مجلس و ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی در کشور و استان اظهار امیدواری کرد: در مرحله بررسی مجدد صلاحیت‌ها و بررسی اعتراض داوطلبان، آن دسته از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس که دارای برنامه جدی برای توسعه کشورند به صحنه انتخابات برگردانده شوند.

به گزارش ایسنا-استاندار سمنان با اشاره به تعداد ردصلاحیت‌ها در این دوره تصریح کرد: در این دوره و در مرحله نام‌نویسی‌ها شاهد استقبال بالای داوطلبان از این دوره بودیم اما ۶۳ درصد از آنها رد و یا عدم احراز صلاحیت شدند که این رقم در مقایسه با دوره قبل افزایش داشته است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با اشاره به ضرورت بسترسازی برای برگزاری یک انتخابات پرشور خاطرنشان کرد: حضور پرشور و مشارکت مردم در این رویداد مهم سیاسی، شاخص مهمی است که گویای میزان دلبستگی مردم به نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم ایجاد وحدت و انسجام بیشتر در جامعه اضافه کرد: اتحاد و همدلی رمز خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار جهانی و اعتلای روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

استاندار سمنان از مشارکت حداکثری در انتخابات به عنوان مطالبه رهبری فرزانه انقلاب نام برد و خاطر نشان کرد: حضور حماسی و پرشور مردم در انتخابات نشان‌دهنده دلبستگی آحاد مردم به این نظام الهی خواهد بود.

آشناگر بر ضرورت زمینه‌سازی برای برپایی انتخاباتی پرشورتر از دوره‌های قبل تاکید و تصریح کرد: مدیران اجرایی حق دخالت در انتخابات را نداشته و براساس قانون باید اصل بی‌طرفی را به صورت کامل رعایت کنند.

وی ملاک عمل در برگزاری انتخابات را قانون برشمرد و افزود: البته همه مردم و مسوولان باید برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم تلاش کنند.

استاندار سمنان از زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات در این استان خبر داد و گفت: باید فضایی در استان ایجاد شود که مردم با امنیت کامل در پای صندوق های رای حاضر شوند.

وی بر ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی با ستاد انتخابات استان تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی براساس قانون امکانات و نیروی انسانی خود را در صورت نیاز در اختیار ستاد انتخابات استان قرار دهند.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود که همه افراد با نفوذ، صاحبان قلم و فعالان رسانه‌ای، فضایی آکنده از اتحاد و همدلی را برای حضور پرشور مردم در این رویداد مهم سیاسی ایجاد کنند.

این مقام ارشد اجرایی بر برنامه‌محور بودن داوطلبان نمایندگی تاکید کرد و خطاب به نامزدهای تاییدصلاحیت شده گفت: نامزدها نباید مردم را وارد دو قطبی‌های صوری کنند و تبلیغات انتخاباتی نباید به گونه ای باشد که فضای سیاسی در راستای منافع استان نباشد.

وجود۶۰۰ نقطه اتصال به دولت الکترونیک در استان

استاندار سمنان در بخش دیگری به پیشرو بودن این استان در بحث دولت الکترونیک پرداخت و با بیان اینکه ۶۰۰ نقطه اتصال به دولت الکترونیک در استان وجود دارد گفت: هوشمند سازی فعالیت‌های اداری و استفاده از زیرساخت های دولت الکترونیک مورد توجه باشد.

استاندار سمنان با اشاره به مزایای توسعه دولت الکترونیک و ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی گفت: با تحقق دولت الکترونیک از سفرهای غیرضروری مسئولان باید حذف شود.

آشناگر در بخش دیگری از سخنان خود به وقایع روزهای اخیر پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه در هفته‌ای که گذشت شاهد چند رویداد تلخ بودیم که قلب‌های مردم را به شدت جریحه‌دار و غم سنگینی بر دل مردم نشاند.

وی با بیان اینکه اولین رویداد تلخ مربوط به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی بود که محبوب دلهای مردم ایران و منطقه بودند به وداع حماسی مردم با این سردار برجسته سپاه کشورمان پرداخت و ادامه داد: وظیفه خود می‌دانم مجددا از صمیم قلب از قدرشناسی مردم ایران سپاسگزاری کنم. در این واقعه همه جریان‌های سیاسی و فکری و همه اقشار جامعه با اندوه به پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کردند.

اگر قصاص خون سردار سلیمانی گرفته نشود ترور دولتی به یک رویه منجر خواهد شد

وی گفت: ترور شهید سلیمانی یک جنایت واقعی بود و این اقدام به مطالبه گری محور مقاومت برای قصاص خون این شهید تبدیل شد.

استاندار سمنان با تروریست خواندن دولت امریکا افزود: اگر قصاص خون سردار سلیمانی گرفته نشود ترورهایی از این دست به یک رویه منجر خواهد شد.

آشناگر گفت: ایران اسلامی از بعد از جنگ جهانی دوم اولین کشوری است که به یک پایگاه نظامی امریکا حمله کرده است و پیروزی اصلی در حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق، نشان از درماندگی استکبار جهانی است.

وی با اشاره دیگر رویداد تلخ این هفته اضافه کرد: دومین رویداد تلخ، جان باختگان برخی از تشییع کنندگان پیکر حاج قاسم سلیمانی بود که برای بازماندگان این عزیزان صبر و شکیبابی آرزو می‌کنیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه رویداد تلخ دیگر این هفته هم در پی خطای انسانی و وقوع یک سانحه هوایی بوجود آمد افزود: حسب دستور رهبر معظم انقلاب، سران قوا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابعاد این حادثه را تفحص خواهند کرد.

وی ضمن تسلیت مجدد به بازماندگان و خانواده‌های جانباختگان این سانحه هوایی اظهار امیدواری کرد: غم و اندوه ناشی از این سه رویداد تلخ، با اتفاق‌های خوبی که با همدلی و همراهی مردم با انقلاب و اسلام رقم خواهد خورد به پایان برسد.

آمادگی استان سمنان برای کمک به سیلزدگان سیستان و بلوچستان

استاندار سمنان همچنین با اشاره به وقوع سیل در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه داد: باید وقوع سیل در سیستان و بلوچستان که باعث گرفتارهایی برای مردم شده و ابراز همدردری اقشار مردم با مردم این دیار و تلاش مسئولان برای امدادرسانی ادامه یابد.

رئیس شورای اداری استان سمنان با اشاره به اینکه مردم ایران همواره در کنار هم خواهند بود از آمادگی مدیریت استان سمنان برای کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان خبر داد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران