شورای امنیت امروز درباره لیبی تشکیل جلسه می‌دهد

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

لیبی

شورای امنیت سازمان ملل امروز دوشنبه به درخواست مسکو نشست علنی پیرامون لیبی برگزار می‌کند تا برای نخستین بار اعضای این شورا توافق‌نامه‌ای که ترکیه با دولت وفاق ملی لیبی به امضا رسانده بررسی کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، درخواست روسیه برای برگزاری این نشست به تصمیم آلمان مربوط می‌شود که قصد دارد کنفرانس بین‌المللی برلین را پایان ژانویه پیرامون لیبی برگزار کند.

منابع دیپلماتیک اعلام کردند، قرار است در نشست شورای امنیت توافق‌نامه نظامی میان آنکارا و طرابلس بررسی شود؛ توافق‌نامه‌ای که به ترکیه اجازه می‌دهد نیروهای نظامی را برای حمایت از دولت توافق ملی لیبی در رویارویی با حملات نیروهای حفتر به این کشور اعزام کند.

به گفته این منابع، بعید نیست که در این نشست موضوع حضور نیروهای روس هم که از چند ماه پیش در لیبی در حمایت از نیروهای حفتر هستند، مطرح شود.

روز یکشنبه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از آغاز استقرار سربازان ترکیه‌ای در لیبی در سایه چراغ سبزی که پارلمان ترکیه به دولتش نشان داده خبر داد. این چراغ سبز پارلمان ترکیه نگرانی اتحادیه اروپا را برانگیخته و رئیس جمهوری آمریکا را وادار کرد نسبت به هرگونه "مداخله خارجی" در لیبی هشدار دهد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع