شورای امنیت از بررسی حکم دادگاه لاهه علیه میانمار بازماند/ اروپایی‌ها بیانیه مشترک دادند

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

روهینجایی

شورای امنیت سازمان ملل اقدامی در بررسی حکم دیوان کیفری بین‌المللی علیه میانمار انجام نداد و نتوانست برای صدور یک بیانیه به توافق برسد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دیوان کیفری بین‌المللی حکم کرده بود که میانمار باید هر آنچه می‌تواند برای جلوگیری از نسل کشی علیه مسلمانان روهینجایی انجام دهد.

یکی از دیپلمات‌ها که خواست نامش فاش نشود، گفت: چین به همراه ویتنام که بخشی از انجمن منطقه‌ای کشورهای جنوب شرق آسیاست با این حکم مخالفت کردند.

در عوض، کشورهای اروپایی عضو شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای مشترک به میانمار تاکید کردند درباره تبعیتش از اقداماتی که دیوان کیفری بین‌المللی آن را ملزم به اجرایشان کرده، گزارش دهد و تاکید کردند که آنها بر اساس قوانین بین‌المللی اجباری هستند.

فرانسه، بلژیک، آلمان و استونی در کنار لهستان به میانمار تاکید کردند تا اقدامی معتبر را برای اجرای عدالت برای مسؤولان نقض حقوق بشر انجام دهد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این بیانیه مشترک افزودند:‌ میانمار نه تنها باید دلایل کلیدی و اصلی این درگیری‌ها در راخین را مورد بررسی قرار دهد بلکه باید در استان‌های کاچین و شان هم این مسائل را بررسی کند. مسؤول دانستن عاملان این نقض‌های گسترده حقوق بشری بخش ضروری این روند است.

بیش از ۷۰۰ هزار مسلمان روهینجایی پس از سرکوب از سوی نیروهای امنیتی میانمار به بنگلادش گریخته‌اند.

کشورهای اتحادیه اروپا می‌گویند، میانمار باید شرایطی را برای تسهیل بازگشت امن، داوطلبانه و باشکوه روهینجایی‌ها به میانمار فراهم کند.

آنها همچنین درخواست شورای امنیت از میانمار را به منظور تحقق پیشنهادهای کوفی عنان، دبیرکل اسبق سازمان ملل مجددا مورد تاکید قرار دادند، این پیشنهاد به پیش از حملات اوت ۲۰۱۷ برمی‌گردد که در آن از دولت میانمار خواسته شده بود تا به روهینجایی‌ها شهروندی اعطا و سایر حقوق آنها را تضمین کند.

همچنین به دولت میانمار تاکید شده تا سرمایه گذاری و رشد مستقیم جوامع مسلمان روهینجایی را برای از بین بردن فقر در راخین ارتقا بخشد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع