شانگهای تمامی روابطش با جمهوری چک را به حالت تعلیق درآورد

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

پرچم چین

دولت منطقه‌ای شانگهای امروز (سه‌شنبه) از تعلیق تمامی روابط رسمی خود با جمهوری چک خبر داد؛ روابطی که پس از امضای توافق خواهرخواندگی پراگ و تایپه، پایتخت تایوان به تنش کشیده شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، گرچه "میلوش زمان"، رئیس جمهوری چک روابط خوبی با چین دارد اما دولت نخست وزیر چک موضعی سخت‌تر در قبال پکن دارد که شامل امتناع شهردار پراگ از اخراج دیپلمات تایوان از یک نشست به درخواست چین و همچنین تصمیم برای برافراشتن پرچم تبت در شهرداری می‌شود.

همچنین میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری چینی در این کشور نیز تحقق نیافته است. تایوان حساس‌ترین مساله دیپلماتیک چین محسوب می‌شود چون از نظر پکن، تایوان بخشی از چین است و اگر لازم باشد، دولت پکن با توسل به قوه قهریه هم که شده، آن را تحت سلطه خود در می‌آورد. دولت پکن فشارها بر دولت‌های خارجی را برای پذیرش ادعایش درباره تایوان افزایش داده است.

روز دوشنبه، شهردار پراگ و شهردار تایپه توافق خواهرخواندگی امضا کردند.

دولت شانگهای نیز در واکنش به این اقدام دولت جمهوری چک اعلام کرد: پراگ درباره مسائل اصلی و مهم چین شامل مساله تایوان اشتباهات زیادی مرتکب شده است. آن‌ها در سیاست‌های داخلی چین مداخله کرده و به صورت علنی اولویت و محوریت چین واحد را زیر سوال برده‌اند. دولت شانگهای و مردم این منطقه به شدت این مساله را نقد می‌کنند و مخالفت خود را اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع