سرگز با زلزله ۵.۲ لرزید/رومرکز زلزله خارک در بستر دریا

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

خلیج فارس

بزرگترین زلزله هفته گذشته در سرگز استان هرمزگان با بزرگای ۵.۲ و جزیره خارک استان بوشهر با بزرگای ۴.۱ و همچنین قاضی قلعه استان بوشهر با بزرگای ۴.۳ به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، بزرگترین زلزله هفته گذشته در سرگز استان هرمزگان با بزرگای ۵.۲ بین استان‌های کرمان و هرمزگان رخ داد. رومرکز این زلزله در گسل "اصلی جوان زاگرس" در شمال تنگه هرمز واقع شده است.

علاوه بر آن در جزیره خارک استان بوشهر نیز زمین لرزه‌ای به بزرگای ۴.۱ و همچنین زلزله‌های ۳.۶ و ۲.۹ به ثبت رسید و به اعتقاد محققان این حوزه این زلزله در بستر دریا رخ داده، ضمن آنکه در پای ارتفاعات شمالی استان بوشهر نیز گسل "عسلویه" کشیده شده است.

قاضی قلعه استان هرمزگان زلزله ۴.۳، کدکن استان خراسان رضوی زلزله ۳.۳، اهرم استان بوشهر زلزله ۳.۳ و فاریاب استان کرمان زلزله ۳.۳ را تجربه کردند.

جزییات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۸ دی

در افرز استان فارس زلزله ۲.۹، در اسیر استان فارس زلزله ۲.۹، در آورج استان قزوین زلزله ۲.۸، در ایذه استان خوزستان زلزله ۲.۸، در لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‌های ۲.۹ و ۲.۷، در بندر چارک استان هرمزگان زلزله ۲.۹، در دهرم استان فارس زلزله ۲.۸، در قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۸ و در مجن استان سمنان زلزله ۲.۷ رخ داد.

پهله استان ایلام با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۳ کیلومتری لرزید و کانون این زمین‌لرزه در ۱۵ کیلومتری پهله، ۱۵ کیلومتری میمه و ۲۹ کیلومتری بدره این استان بوده است.

ترکمانچای استان آذربایجان شرقی با زمین لرزه ۳ در عمق ۷ کیلومتری لرزید و کانون این زلزله در ۱۱ کیلومتری ترکمانچای، ۲۸ کیلومتری ترک و ۳۱ کیلومتری سراب این استان بوده است.

در سومار استان کرمانشاه زلزله ۳.۳ در عمق ۱۱ کیلومتری رخ داد.

یکشنبه ۲۹ دی

در فیروزآباد استان فارس زلزله ۲.۶، در اردکان استان فارس زلزله ۲.۷ و در سفید سنگ استان خراسان رضوی زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.

دوشنبه ۳۰ دی

در فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۶، در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۷، در زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ و در سیلوانه استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

جزیره خارک استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۱۷ کیلومتری را تجربه کرد و کانون این زمین لرزه در ۵۸ کیلومتری جزیره خارک، ۹۳ کیلومتری بندر گناوه و ۹۷ کیلومتری بندر ریگ این استان گزارش شد. زلزله‌های ۳.۶ در عمق ۱۱ کیلومتری و ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

شول‌آباد استان لرستان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۳۴ کیلومتری شول آباد و ۳۴ کیلومتری سپید دشت استان لرستان و ۵۰ کیلومتری سالند استان خوزستان به ثبت رسید.

قلعه قاضی استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۱۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۷ کیلومتری قلعه‌قاضی، ۲۷ کیلومتری تخت و ۳۸ کیلومتری سرگز این استان گزارش شد.

در اهرم استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ رخ داد و در عمق این زمین‌لرزه در ۲۱ کیلومتری و کانون آن در ۱۹ کیلومتری اهرم، ۲۸ کیلومتری دلوار و ۳۰ کیلومتری بوشهر بوده است.

تخت استان هرمزگان با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۵ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۸ کیلومتری تخت، ۱۸ کیلومتری قلعه‌قاضی و ۴۹ کیلومتری بیکاه این استان گزارش شد.

سه‌شنبه اول بهمن

در قصرشیرین استان کرمانشان زلزله ۲.۹، در سنگان استان خراسان رضوی زمین‌لرزه‌های ۲.۸، ۲.۹ و ۲.۷، در جبالبارز استان کرمان زلزله ۲.۹ و در حاجی آباد خراسان جنوبی زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

برازجان استان بوشهر با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۷ کیلومتری لرزید که کانون این زمین‌لرزه در ۹ کیلومتری برازجان، ۲۵کیلومتری سعدآباد و ۲۶ کیلومتری آب‌پخش این استان بوده است.

چهارشنبه ۲ بهمن

توحید استان ایلام با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون این زلزله در ۸ کیلومتری توحید استان ایلام و ۱۵ کیلومتری درب گنبد استان لرستان و ۳۰ کیلومتری حمیل استان کرمانشاه گزارش شد.

در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶ و در فاریاب استان کرمان زلزله‌های ۲.۹ و ۲.۶ رخ داد.

در سرگز استان هرمزگان زمین لرزه‌ای به بزرگای ۵.۲ در عمق ۲۱ کیلومتری به ثبت رسید که کانون این زلزله در ۲۶ کیلومتری سرگز و ۵۳ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان و ۳۶ کیلومتری فاریاب استان کرمان بوده است.

پنج‌شنبه ۳ بهمن

در وراوی استان فارس زلزله ۲.۶، در محمله استان فارس زلزله ۲.۶، در علامرودشت استان فارس زلزله ۲.۹، در افرز استان فارس زلزله ۲.۹، در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۹ و در زهان استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

کدکن استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد که کانون این زمین لرزه در ۲۵ کیلومتری کدکن، ۳۰ کیلومتری ریوش و ۳۸ کیلومتری عشق آباد این استان گزارش شد.

در فاریاب استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۱ کیلومتری به ثبت رسید که کانون این زمین‌لرزه در ۲۶ کیلومتری فاریاب استان کرمان و ۳۳ کیلومتری سرگز و۴۲ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان بوده است.

جمعه ۴ بهمن

لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۵ و سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ را تجربه کردند.

در محمله استان فارس دو زلزله به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۲۵ کیلومتری محمله، ۲۶ کیلومتری علامرودشت و ۲۹ کیلومتری وراوی این استان گزارش شد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران