ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا در دست کشوری بحران‌زده

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

سازمان امنيت و همكاري اروپا

سازمان امنیت و همکاری اروپا به عنوان عاملی برای ثبات اروپا عمل می‌کند. از سال ۲۰۲۰ میلادی آلبانی در رأس این سازمان قرار می‌گیرد. این کشور حوزه بالکان در حالی باید برای امنیت اروپا تلاش کند که خود با مشکل ثبات روبه‌روست.

به گزارش ایسنا، هم‌زمان با آغاز سال نو میلادی آلبانی ریاست ادواری سازمان امنیت و همکاری اروپا را از اسلواکی تحویل گرفت. در این سازمان که مقر مرکزی آن در وین پایتخت اتریش است، مجموعا ۵۷ کشور از اروپا، آمریکای شمالی و آسیا عضویت دارند.

سازمان امنیت و همکاری اروپا فعالیت‌ها و تکالیف متنوعی، از نظارت‌های انتخاباتی، تلاش برای حفظ آزادی مطبوعات و حفاظت از حقوق اقلیت‌ها گرفته تا مأموریت‌هایی از جمله در نظارت بر مناطق مورد مناقشه‌ای مانند شرق اوکراین را دارد.

جنت کاکاج، وزیر خارجه آلبانی، ژوئیه گذشته در وین گفته بود که کشورش "مصمم است به عنوان رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا در راه امنیت و ثبات این قاره تلاش کند."

بحران عمیق دموکراسی

پس از فروپاشی یکی از انعطاف‌ناپذیرترین رژیم‌های کمونیستی در حدود ۳۰ سال پیش در آلبانی، این کشور دگرگونی دشواری را پشت سر گذاشت.

سازمان امنیت و همکاری اروپا هنوز هم به خاطر مشکلات کماکان موجود در آلبانی، در حال انجام مأموریتی همراه با شرکای بین‌المللی و محلی در راستای رفع مناقشه‌های دامنه‌دار میان جناح‌های سیاسی در این کشور حوزه بالکان است.

ادی راما، نخست‌وزیر و رهبر حزب سوسیالیست آلبانی (PS)، در حال حاضر بدون حضور اپوزیسیون پارلمانی بر این کشور حکومت می‌کند، زیرا حزب دست راستی دموکرات (PD) مجلس را تحریم کرده است.

انتخابات محلی آلبانی در ژوئن سال ۲۰۱۹ نیز بدون حضور اپوزیسیون برگزار شد و مخالفان حزب سوسیالیست را به تقلب انتخاباتی متهم کردند. اپوزیسیون آلبانی همچنین مدعی رخنه فساد و تبهکاری سازمان‌یافته در سیاست این کشور است.

وتون سوروی، تحلیلگر سیاسی از کشور همسایه کوزوو که اکثریت جمعیت آن را آلبانیایی‌ها تشکیل می‌دهند، نوشته است: «اگر به ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا به عنوان دارویی مؤثر علیه مناقشات و معضلات دوران گذار یک دموکراسی بنگریم، باید بگوییم که اینک آلبانی در موقعیتی متناقض قرار گرفته و عرضه‌کننده و مصرف‌کننده هم‌زمان این دارو شده است.»

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع