رئیس اقلیم کردستان عراق فشارها بر برهم صالح را محکوم کرد

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

نیچروان بارزانی

رئیس اقلیم کردستان عراق فشارهایی که رئیس جمهوری این کشور در خصوص معرفی نخست وزیر با آن مواجه است را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشره، نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، به نظر می‌رسد که برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در موضوع انتخاب نخست وزیر بر خلاف سازو کارهای قانونی تحت فشار شدیدی قرار دارد.

بارزانی در ادامه افزود: باید راه حل مشکلات بر اساس قانون اساسی و سازو کارهای قانونی باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برای انتخاب نامزد ملی که بحث‌برانگیز نباشد و در میان گروه‌های تاثیرگذار کشور مقبولیت داشته باشد باید مطالبات مشروع تظاهرکنندگان و اوضاع و منافع کشور را در نظر گرفت و به دولت آتی کمک کرد تا مرحله انتقالی آینده به راحتی پشت سر گذاشته شود.

رئیس اقلیم کردستان عراق نسبت به تشدید تنش و رخدادهای این کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: ما با نگرانی زیاد و از نزدیک تحولات عراق که از بحران عمیق رنج می‌برد، دنبال می‌کنیم. این بحران کشور را به سمت بی‌ثباتی، پیچیده‌تر شدن اوضاع و آینده‌ای نامعلوم سوق می‌دهد.

نیچروان بارزانی خاطرنشان کرد: همگان باید با روحیه ملی، مسؤولیت‌پذیری و به دور از فشارهای سیاسی برای حل مسائل براساس سازو کارهای قانون اساسی به تفاهم برسند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع