دلالی‌ کثیف در آستانه شهرآورد!/ مراجع ذی‌ربط چه می‌کنند؟

ورزشی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت خبر جور در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

  • چهارشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۳:۳۰
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: ۹۸۱۱۱۵۱۱۱۰۸
  • خبرنگار : ۷۱۴۶۹
  • چاپ

دلالی‌ کثیف در آستانه شهرآورد!/ مراجع ذی‌ربط چه می‌کنند؟

در آستانه شهرآورد ۸۶ تهران

هر ساله شاهد داغ شدن بازار سیاه فروش بلیت شهرآورد چه در مقابل ورودی ورزشگاه آزادی و چه در سایت‌های اینترنتی فروش هستیم و به نظر می‌رسد دستگاه‌های متولی و مسئولان ذیربط این‌بار نباید اجازه تکرار چنین اتفاقی را بدهند و با هوشیاری، نظارت و برخورد شدید مانع از سودجویی دلالان و ضرر علاقه‌مندان واقعی فوتبال شوند.

به گزارش ایسنا، در حالی شهرآورد ۹۱ پایتخت، عصر پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ماه سال جاری بین دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که همواره پدیده بازار سیاه فروش بلیت یکی از مسائلی است که جیب هواداران را هدف قرار داده و با توجه به علاقه‌مندی بسیاری از آن‌ها به منظور حضور در ورزشگاه و تماشای این دیدار حساس از نزدیک، باعث شده تا سود چنین عرضه و تقاضایی به جیب دلالان برود و هواداران واقعی فوتبال از این اتفاق متضرر شوند.

سال‌ها پیش از این، بازار سیاه فروش بلیت به ورودی استادیوم‌ها خلاصه می‌شد؛ رویه‌ای که تاکنون نیز ادامه دارد و علی‌رغم تشدید برخوردها از سوی نیروی انتظامی در محوطه ورزشگاه آزادی، شاهد آن هستیم که ساعاتی قبل از آغاز شهرآورد برخی افراد سودجو بلیت‌های تهیه شده را در محل در ورزشگاه آزادی با ارقام بسیار بالاتری به هواداران می‌فروشند، هوادارانی که به دلیل حجم بالای تقاضای واقعی و غیرواقعی در سامانه اینترنتی فروش بلیت موفق به خرید نشده‌اند.

بازار سیاه دلالان صرفا فیزیکی نیست و طی چند سالیان اخیر با توجه به این‌که امکان فروش بلیت در فضای مجازی از طریق برخی سایت‌ها وجود دارد، بازار سیاه فروش بلیت شهرآورد به شکل دیگری نیز به راه افتاده و شاهد آن هستیم که با آغاز بلیت‌فروشی اینترنتی از طریق سامانه، برخی افراد سودجو بلیت‌های تهیه شده خود را با مبالغی بسیار بالاتر از رقم خریداری شده در چنین سایت‌هایی در معرض فروش قرار می‌دهند و این ارقام با نزدیک شدن به زمان برگزاری شهرآورد بالاتر هم می‌رود و طی سالیان گذشته شاهد قیمت‌گذاری بلیت‌ها تا سقف یک میلیون‌ تومان بر حسب سکوی بلیت‌ها بودیم.

متاسفانه این پدیده اقتصادی – ورزشی طی چند سال گذشته به عاملی برای سودجویی دلالان تبدیل شده است و برخورد جدی از سوی نهادهای متولی در این راستا انجام نمی‌شود، بنابراین به نظر می‌رسد که بهتر است در شهرآورد پیش‌رو مراجع قضایی، پلیس فتا و سایر نهادهای مسئول در جهت برخورد با این پدیده ورود ‌کرده و به هر طریق ممکن، مانع از چنین سوداگری شوند.

هرچند شاهد برخورد نیروی انتظامی در محل ورزشگاه آزادی با افرادی هستیم که قصد دارند بلیت خریداری شده خود را با قیمتی بالاتر از رقم خریداری شده بفروشند، اما همچنان جای خالی نظارت و برخورد دستگاه‌های ذی‌صلاح به منظور برخورد با بازار سیاه به وجود آمده به وضوح احساس می‌شود و چنین ظرفیتی در فضای مجازی به بستری نامناسب برای جولان سوداگران و دلالان تبدیل شده است و به نظر می‌رسد که دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه باید بیش از پیش به فکر بوده و از هم‌اکنون با تدابیر لازم با متخلفان برخورد کنند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران