دانشگاه فردوسی به عنوان پایلوت “کارآفرینی” معرفی شود

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

کارآفرینی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه مفهوم کارآفرینی را پیش از آنکه برداشت واحدی از آن وجود داشته باشد عمومی سازی کردیم، گفت: در گلبهار (واقع در خراسان رضوی) پایلوتی برای کارآفرینی با نام "مرکز نوآوری و مهارت افزایی" دانشگاه ایجاد کردیم و انتظار داریم دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان پایلوت کارآفرینی آماده و سپس معرفی شود.

به گزارش ایسنا، دکتر احمدرضا بهرامی در نشست "دانشگاه کارآفرین از نظر تا عمل: ارائه الگوی مفهومی و اجرایی دانشگاه نسل سوم" که امروز در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار شد، با بیان اینکه هنوز به این اطمینان نرسیدیم که در خصوص دانشگاه کارآفرین پارادایم شیفت یا تغییر پارادایم در اذهان سیاست‌گذاران اتفاق افتاده یا خیر، گفت: اگر این تغییر پارادایم رخ داده، عمومی‌سازی آن مهم است.
وی افزود: ما زمانی سرآمد شدن علمی را ارزش قرار دادیم و خوشبختانه در این عرصه یک مدل جهانی وجود داشت و ما به سرآمدی علمی در منطقه رسیدیم؛ اما آنچه در مورد کارآفرینی واقعیت دارد، این است که برای آن مدل نداشتیم و کارآفرینی را زود عمومی‌سازی کرده، توقعات را تهییج کردیم و برای آن مطالبه ایجاد کردیم. این در حالی بود که هنوز مفاهمه و برداشت واحد از کارآفرینی بین خودمان وجود نداشت.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد ضمن پیشنهاد اینکه باید یک برداشت واحد از کارآفرینی ایجاد شود، اظهار کرد: برای کارآفرینی باید مدل برای اجزای خودمان در دانشگاه‌ها و همچنین مدل در سطح کلان داشته باشیم. هنوز مشخص نکردیم می‌خواهیم آموزش عالی وظیفه‌محور (ناپلئونی!)، پاسخ‌محور (نسخه‌بنویس) یا توسعه‌محور داشته باشیم. همچنین نمی‌دانیم کارآفرینی در کدام مدل محقق می‌شود که باید در مورد آن به یک گایدلاین مورد اجماع برسیم.
بهرامی با اشاره به اینکه چین طی ۱۰۰ سال گذشته کارآفرینی را محقق و در ۲۰ سال اخیر از آن بهره‌برداری کرده است، خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه فردوسی اکوسیستم کارآفرینی ایجاد کردیم. بر این اساس در معاونت پژوهش‌وفناوری پلتفرم‌ها و منابع را مشخص کرده و با مدیر برنامه، بودجه و نظارت راهبردی دانشگاه هم توافقات مشخصی برای تخصیص منابع و امور دیگر در راستای تحقق کارآفرینی داریم.
وی افزود: اخیراً در گلبهار پایلوتی را به کارآفرینی اختصاص دادیم که "مرکز نوآوری فناوری و مهارت‌افزایی دانشگاه" نام‌گذاری شده است. انتظار داریم دانشگاه فردوسی به عنوان پایلوت کارآفرینی آماده شده و بعد به کشور معرفی شود.
انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران