دانشگاهها الگوی همه جانبه جامعه باشند

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم

غلامرضا غفاری در جمع نمایندگان تشکلها و کانونهای دانشجویی و فرهنگی دانشگاه لرستان، در پاسخ به پرسش های دانشجویان گفت: دانشگاهها محل تحقق بخشیدن ارزشهای ایده آل اخلاقی هستند و از هر نظر باید برای جامعه، الگو باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: تشکلها و کانونهای دانشجویی باید تلاش کنند در زمینه جذب تعداد بیشتر دانشجو، فعالیتهای خود را افزون تر کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: تشکلهای دانشجویی بستری برای تجربه آموزی هستند و در دوره دانشجویی، باید به دانشجویان، مهارتهای کاربردی را آموخت و قابلیتهای دانشجو در زمینه های مهارتی را تقویت کرد تا مسئولیت پذیری و توانایی های مختلف دانشجو ارتقاء یابد.

وی افزود: فعالیتهای دانشگاهها باید در چارچوب تقویت سه هویت ملی، دینی و انقلابی صورت گیرد.

غفاری گفت: دانشگاهها باید در زمینه بررسی مشکلات درون دانشگاهی نیز واکاوی مبتنی بر کارهای پژوهشی داشته باشند.

ضرورت حمایت از تشکلها و کانونهای دانشجویی برای تقویت کنش مسئولانه

محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیر در جمع نمایندگان تشکلها و کانونهای دانشجویی در دانشگاه لرستان، گفت: اگر میخواهیم دانشگاهی مطلوب، متوازن و اسلامی داشته باشیم باید از حضور و فعالیت تشکلهای اسلامی، کانونهای فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی دانشگاهها حمایت کنیم.

وی از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود به دنبال تقویت انجمنهای علمی دانشجویی همراه با تلاش و برنامه ریزی برای تهیه مبانی نظری بر اساس تجربیات موفق بین المللی و بازنگری در ساختار سازمانی و نقشه راه انجمن های علمی و تدوین نظام ارزیابی موثر برای رسیدن به نسل دوم انجمنهای علمی دانشجویی هستیم.

وی تاکید کرد: باید بیش از پیش تلاش لازم برای مشارکت دانشجویان در فعالیتهای تشکلها و کانونهای دانشجویی را افزایش داد.

محمد هادی عسکری در پایان نشست با نمایندگان تشکل های دانشجویی و فرهنگی و سیاسی دانشگاه لرستان گفت: مانند دوران دفاع مقدس، به شدت نیازمند وحدت کلمه حول ارزشهای انقلاب هستیم .باید به سمت مبانی همبستگی ساز و هویت بخش برویم. براساس تقویت هویت ملی و دینی، باید کنشهای مسئولانه دانشجویان را تقویت کرد.

وی این خبر را هم داد که با همکاری دانشگاه لرستان رویداد کار،مهارت و فناوری ویژه دانشجویان دختر ( کمند) و بازارچه تولیدات دانشجویی با تاکید بر مشاغل کوچک و دانشجویی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت علوم، با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، دکتر غلامرضا غفاری، نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای منطقه پنج کشور، امروز چهارشنبه، ۱۸ دی ماه به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار میشود.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران