داشتن عمری طولانی‌تر با رفتن به موزه و تئاتر

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

موزه

مطالعات جدید نشان می‌دهد که افراد مسنی که به کارهای هنری مشغول هستند، بیشتر از افراد دیگر عمر می‌کنند.

به گزارش ایسنا وبه نقل از تک‌اکسپلوریست، فعالیت‌های هنری، به عنوان عوامل سلامتی چند وجهی شناخته می‌شوند. زیرا چندین عامل روانشناختی، جسمی، اجتماعی، رفتاری و ذاتی در انجام آنها ترکیب شده‌ است.

در مطالعات پیشین رابطه میان فعالیت‌های هنری و شرایط بهتر روحی و روانی شناخته شده بود که از میان این شرایط می‌توان به زوال عقل، دردهای مزمن، افسردگی و ضعف اشاره کرد.

حال در یک مطالعه جدید در کالج دانشگاهی لندن نشان داده شده که میان تناوب انجام فعالیت‌های هنری مختلف و مرگ یک ارتباط وجود دارد.

در این مطالعه میزان ارتباط مشارکت در برنامه‌های هنری از قبیل رفتن به تئاتر، کنسرت، اپرا، موزه، گالری‌های هنری و نمایشگاه‌ها با مرگ و میر اندازه‌گیری شد.

شش هزار ۷۱۰ بزرگسال در سنین ۵۰ سال به بالا به مدت ۱۴ سال مطالعه شدند که در نتیجه آن محققان دریافتند شرکت کردن در فعالیت‌های هنری می‌تواند در افراد مسن یک ارتباط محافظتی با طول عمر داشته باشد.

این ارتباط با عوامل مختلفی از جمله سلامت روان و فعالیت‌های جسمی توضیح داده می‌شود.

یافته‌های این محققان نشان می‌دهد که افرادی که به طور متناوب با هنر درگیر بودند، در مقایسه با افراد دیگر تا ۳۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ قرار می‌گرفتند.

"اندرو استپتو" محقق پروژه اظهار کرد، شاید مردم اینگونه تصور کنند که افرادی که به موزه می‌روند و یا در کنسرت‌های موسیقی شرکت می‌کنند، سالم‌تر از باقی افراد هستند. ولی اینگونه نیست.

گرچه تاثیر مثبت شرکت کردن در فعالیت‌های هنری علاوه بر بزرگسالان روی کودکان هم اثبات شده است.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران