حریم خصوصی دانشجویان در فضای مجازی حفظ خواهد شد/اشکالات شیوه‌نامه جدید انضباطی را انتقال می‌دهم

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

دکتر معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه حریم خصوصی دانشجویان در فضای مجازی حفظ خواهد شد، گفت: در دانشگاه اعلام کردم مسایل و دغدغه‌هایی که در خصوص شیوه نامه جدید انضباطی وجود دارد را به ما اعلام کنند تا ما نیز بتوانیم این نقطه نظرات را به وزارت علوم منعکس کنیم.

دکتر سید احمد معتمدی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: اگر چه در جریان جزئیات شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان نیستم اما بافت فعلی وزارت علوم به گونه‌ای نیست که مسئولان آن دنبال ایجاد مشکلات جدید برای دانشجویان در شیوه نامه انضباطی باشند و این مسئولان همواره در جهت بهتر شدن شرایط برای دانشجویان تلاش می کنند، اگر چه ممکن است موارد در شیوه نامه جدید انضباطی باشد که مورد توجه مسئولان نبوده و ناخواسته عنوان شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: من در دانشگاه امیرکبیر اعلام کردم مسایل و دغدغه‌هایی که در خصوص شیوه نامه جدید انضباطی وجود دارد را به ما اعلام کنند تا ما نیز بتوانیم این نقطه نظرات را به وزارت علوم منعکس کنیم و نظر ما به طور کلی این است که باید فضای دانشگاه‌ها بازتر شود.

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه رصد فعالیت دانشجویان در فضای مجازی موضوع جدیدی در شیوه نامه جدید انضباطی محسوب می شود،‌ گفت:فضای مجازی موضوع جدیدی است که ممکن است در این فضا نیز تخلفاتی اتفاق بیفتد اما اینکه چرا این موضوع در این شیوه نامه جدید مطرح شده به این دلیل است که کلا موضوع فضای مجازی یک موضوع روز و جدید است و در گذشته چنین فضایی نبوده که بخواهد در شیوه نامه قبلی آورده شود. در واقع ما مرکزی به عنوان پلیس فتا نیز نداشتیم که بعد از گسترش استفاده از فضای مجازی این مرکز ایجاد شد.

دکتر معتمدی خاطر نشان کرد: در همه کشورهای دنیا نیز روند به این صورت است که قوانینی در مورد فضای مجازی تعیین می کنند، اما به اعتقاد من در شیوه نامه جدید نیز به موارد و مسایل دانشجویان که ارتباطی به دانشگاه ندارد نباید ورود شود.

رییس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه حریم خصوصی دانشجویان در دانشگاه‌ها نباید نقض شود، گفت: ما نباید به برخی مسائل اعم از مسایل فضای مجازی و غیرمجازی که بیرون از دانشگاه اتفاق می افتد و ارتباطی به مسایل دانشجویان و دانشگاه ندارد، ورود کنیم. بنابراین حریم خصوصی دانشجویان در فضای مجازی حفظ خواهد شد.

انتهای پیم

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران