جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان غیر انتفاعی

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

وام دانشجویی
عکس دریافتی است

دبیرکل اتحادیه مراکز غیر انتفاعی با تاکید بر اینکه دانشجویان این دانشگاه فقط وام شهریه دریافت می‌کنند، گفت: مبلغ وام پرداختی به دانشجویان ۷۵۰ هزار تومان است که البته این میزان نیز بنابر تعداد متقاضیان ممکن است تغییر کند.

علی آهون‌منش در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به وضعیت پرداخت وام شهریه در دانشگاه‌های غیر انتفاعی اشاره کرد و گفت: روند پرداخت شهریه به دانشجویان این دانشگاهبه این صورت است که دانشگاه اسامی متقاضیان را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام می‌کند و سهمیه های اعطایی از سوی سازمان امور دانشجویان این صندوق اعلام می شود و در نهایت بر مبنای عددی که دولت به منظور پرداخت وام تخصیص داده است این وام بین دانشجویان کل کشور که متقاضی هستند، تقسیم و پرداخت می شود در این شرایط سهم وام دانشجویان مراکز غیرانتفاعی نیز مشخص می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مبلغ مصوب وامپرداختی به دانشجویان مراکز غیرانتفاعی مبلغ ۷۵۰ هزار تومان در ترم است اما اگر تعداد متقاضیان وام بیشتر از اعتبار اختصاصی باشد صندوق رفاه دانشجویان این اجازه را به مراکز غیر انتفاعی داده است تا مبلغ وام را به گونه‌ای تخصیص بدهد که دانشجویان بیشتری از این وام بهره‌مند شوند.

دبیرکل اتحادیه مراکز غیر انتفاعی همچنین خاطرنشان کرد: مراکز غیر انتفاعی به هیچ عنوان این اجازه را ندارند پولی که صندوق رفاه دانشجویان به منظور اختصاص وام در اختیار آنها قرار داده است را در موارد غیر هزینه کنند. چرا که این پول از طریق بانک‌ها مستقیم به دانشجویان پرداخت می‌شود. بنابراین در حال حاضر تعداد متقاضیان دریافت این وام در برخی از موسسات بیشتر از میزان اعتبار دریافتی است.

آهون منش همچنین یادآور شد: وام پرداختی به دانشجویان از محل اعتبار قرارداد فی مابین صندوق رفاه دانشجویان و بانک‌ها اعطا می‌شود. در واقع این صندوق مبلغی را در این بانک‌ها قرار داده است و از سود آن اعتبار، به دانشجویان وام پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: از مبلغ وام اعطایی صندوق رفاه به دانشجویان ۴۸ درصد آن به دانشجویان دانشگاه آزاد تعلق می‌گیرد، ۵۲ درصد وام نیز به سایر دانشجویان یعنی مراکز دولتی، غیر انتفاعی و پیام نور و همچنین علمی کاربردی تخصیص می‌یابد. بنابراین سقف این وام‌ها مشخص است.

دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های غیر انتفاعی در پایان با تاکید بر اینکه دانشجویان دانشگاه‌های غیر انتفاعی فقط وام شهریه دریافت می‌کنند، گفت: دانشجویان سایر مراکز دولتی وام‌های مختلفی اعم از مسکن، زیارت، رهن خانه و … تعلق می‌گیرد اما دانشجویان غیر انتفاعی از این امکانات محروم هستند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران