بومی‌سازی فناوری موج میلی‌متری در صنعت کشور

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

دانشگاه شریف
عکس دریافتی است

طرح پیاده‌سازی سیستم تصویربرداری سه بعدی موج میلیمتری توسط گروهی از اساتید دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف بومی‌سازی شد.

به گزارش ایسنا، سیستم‌های تصویربرداری با امواج رادیویی دارای کاربردهای متعدد از جمله تصویربرداری پزشکی و بازرسی امنیتی می‌باشد و از قابلیت‌های جالب این امواج در باند موج میلی‌متری امکان نفوذ در برخی اجسام است که برای کشف اشیای پنهان در زیر لباس، مثل سلاح و اشیای غیرفلزی، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

طرح طراحی و پیاده سازی سیستم تصویربرداری سه بعدی موج میلیمتری برای کاربرد حفاظتی به عنوان یکی از طرح‌های برگزیده فراخوان طرح‌های برتر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی استان تهران در راستای رونق تولید انتخاب شد.

هدف اصلی این پروژه، طراحی و ساخت یک سیستم تصویربرداری کامل در باند ۳۰ گیگا هرتز شامل گیرنده و فرستنده، آرایه آنتن، سیستم مکاترونیکی و سیستم پردازش تصویر است وبا توجه به عدم پیشینه مناسب در طراحی و پیاده سازی سیستم‌های مخابراتی در فرکانس موج میلی‌متری، این پروژه، نقطه عطفی در بومی‌سازی فناوری موج میلی‌متری در صنعت کشور به شمار می‌رود.

با توجه به روند مخابرات پهن باند همراه با حجم انتقال داده بالا، در آینده نزدیک دانش طراحی مدارات در باند مورد اشاره از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد، بنابراین از مهم‌ترین دستاوردهای این طرح، تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه طراحی مدارات موج میلی متری و همچنین شناخت و مستندسازی چالش‌های فنی می‌باشد که می‌تواند در سایر کاربردها مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، این پروژه در سال ۱۳۹۴ به سرپرستی؛ دکتر مهدی شعبانی و همکاری دکتر محمد فخارزاده، دکتر زهرا کاوه‌وش و دکتر امین خواصی و جمعی از دانشجویان دانشکده مهندسی برق، در محل آزمایشگاه سیستم‌های رادیویی پیشرفته دانشکده مهندسی برق آغاز و در تیرماه ۱۳۹۸ فاز نمونه‌سازی آن به پایان رسید.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران