برنده نوبل شیمی ۲۰۱۸ عذرخواهی کرد

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

فرانسیس آرنولد

یکی از برندگان جایزه نوبل شیمی در حساب توئییتر خود، از اشتباهات رخ داده در نتایج پژوهش خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی‌بی‌سی، "فرانسیس آرنولد"(Frances Arnold)، پژوهشگر فرانسوی برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۱۸، به خاطر نتایج اشتباه پژوهش خود عذرخواهی کرد.

این پژوهشگر در سال ۲۰۱۸ به همراه "جرج اسمیت"(George Smith) و "گریگوری وینتر"(Gregory Winter)، پژوهشی را در مورد آنزیم‌ها انجام داد و موفق شد به جایزه نوبل دست یابد.

مقاله این پژوهش، در ماه مه سال ۲۰۱۹ در مجله "Science" به چاپ رسید اما اکنون پژوهشگران این پروژه دریافته‌اند که نتایج بررسی، تکرارپذیر نیستند و حرف خود را در مورد این پژوهش پس گرفتند.

تکرارپذیر بودن، یک بخش مهم از اعتبار آزمایش‌های علمی به شمار می‌رود. اگر یک آزمایش، موفقیت‌آمیز باشد باید در هر بار بررسی، نتایج مشابهی ارائه دهد.

آرنولد در توئیتر خود نوشت: ناراحتم که باید در نخستین توئیت کاری خود در سال ۲۰۲۰ اعلام کنم که ما حرف خود را در مورد مقاله‌ای که سال پیش در مورد تولید آنزیم‌ها منتشر شد، پس می‌گیریم. این بررسی، تکرارپذیر نبود. شاید اعتراف به این موضوع برای من ناراحت‌کننده باشد اما مهم است که آن را اعلام کنم. من هنگام ارسال این مقاله، کمی گرفتار بودم و نتوانستم کار خود را به خوبی انجام دهم.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران