ایجاد مراکز حوزوی دردانشگاه‌ها موضوع جدیدی نیست

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

بازدید وزیر علوم از ایسنا

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوالی درخصوص فعالیت مراکز تحصیلات حوزوی در دانشگاه‌ها گفت: ایجاد و فعالیت این مراکز مساله جدیدی نیست. این مراکز که نخستین آن در بهمن ۱۳۷۷ ایجاد شده، هم‌اکنون تحت عنوان «حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان» در قریب به ۴۰ دانشگاه کشور فعالیت می‌کنند.

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با ایسنا به بیان توضیحاتی در خصوص فعالیت مراکز تحصیلات حوزوی در دانشگاه‌ها پرداخت و اظهار کرد: این مراکز تحت نظارت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و با همکاری معاونان فرهنگی فعالیت می‌کنند.

به گفته وی، دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در دروس حوزوی هستند، هفته‌ای یک روز (معمولا پنجشنبه‌ها) در این مراکز، با حضور اساتید مرتبط، یک دوره دروس حوزوی را می‌گذرانند که قاعدتا هم‌زمان با تحصیل آنان است.

وزیر علوم در پایان تاکید کرد: گذراندن دروس در این مراکز هیچ تاثیری در رشته تحصیلی اصلی ‌آنها در دانشگاه ندارد و بیشتر، علاقه‌مندی دانشجویان است که آنها را به این کلاس‌ها هدایت می‌کند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران