امیدواری رئیس جدید دفتر نمایندگی چین در هنگ کنگ درباره بازگشت این دولتشهر به مسیر درست

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

لو هوئینینگ، رئیس جدید دفتر نمایندگی چین در هنگ کنگ

رئیس جدید دفتر نمایندگی چین در هنگ کنگ امروز (دوشنبه) گفت: چین حامی قدرتمند هنگ کنگ است و امیدواریم که به مسیر درست بازگردد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر نمایندگی چین در هنگ کنگ پلتفرمی برای پکن در انجام پروژه نفوذش در این منطقه است و بابت سوءاستفاده از اوضاع در این دولتشهر با انتقادهایی روبروست.

لو هوئینینگ، رئیس جدید دفتر نمایندگی چین در هنگ کنگ در نخستین خطابه خود از زمان تصدی این سمت گفت: من به این دولتشهر ناآشنا نیستم. هموطنان هنگ کنگی در اصلاحات و مدرن کردن این منطقه شراکت مهمی داشته‌اند. چین همواره قوی‌ترین حامی هنگ کنگ خواهد بود.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته، اوضاع در هنگ کنگ بدتر شده است. همه به شدت امیدوارند که هنگ کنگ بتواند به مسیر درست برگردد.

در نوامبر ۲۰۱۹ رویترز گزارش داد که پکن در حال بررسی برکناری رئیس دفتر نمایندگی چین در هنگ کنگ است که نشانه‌ای از نارضایتی از روند و عملکرد دفتر نمایندگی‌اش بود.

تا نوامبر ۲۰۱۹، لو هوئینینگ مقام ارشد حزب کمونیست چین در شانگژی، واقع در شمال چین بود و وظیفه پاکسازی و مقابله با فساد مالی را داشت.

وی گفته که "یک کشور، دو سیستم" که ضامن آزادی‌های هنگ کنگ است، در چین وجود ندارد و این بزرگترین مزیت محسوب می‌شود و قانون پایه که قانون اساسی کوچک هنگ کنگ است به صورت کامل اجرایی می‌شود.

اعتراضات در هنگ کنگ در ژوئن سال گذشته میلادی و در پی مطرح شدن لایحه استرداد مظنونان به چین برای محاکمه و دادگاهی آغاز شد و به درخواست‌هایی برای برکناری کری لام،‌ رئیس اجرایی این منطقه گسترش یافت.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع