امضای تفاهم‌نامه مشترک توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

تفاهم نامه مشاغل خانگی

ایسنا/بوشهر تفاهم نامه مشترک در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی استان بوشهر فی‌مابین سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی بوشهر و پیشران های طرح منعقد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر در نشست انعقاد تفاهم نامه مشاغل خانگی با اشاره به کلیات طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی گفت: سهمیه استان بوشهر در این طرح ۱۳۵ نفر است که با توجه به جلسات و پیگیری‌های انجام شده در ارتباط با تکمیل لیست متقاضیان طرح، تاکنون ۱۸۳ نفر از دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر جهت توانمندسازی زنان سرپرست استان اعلام شده است.

علی احمدی زاده افزود: در راستای پایش لیست متقاضیان اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، جلسات و نشست‌های متعددی با صاحب‌نظران، مسئولان و کارگروه تخصصی استانی با حضور دستگاه‌های اجرایی طرح ازجمله دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر، جهاددانشگاهی بوشهر، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل بهزیستی، اداره زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی، کمیته امداد، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت استان برگزار گردید.

در ادامه پس از پایش لیست متقاضیان به همراه کارگروه تخصصی استانی طرح و نهایی کردن اولویت‌های شغلی، جلسات متعددی در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، دشتی و تنگستان برگزار شده و با توجه به دسته‌بندی متقاضیان بر اساس مهارت‌های اولیه و مشاغل درخواستی تاکنون ۷۱ نفر شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: به طور کلی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته از ابتدای طرح تاکنون می‌توان به آماده کردن لیست متقاضیان واجد شرایط طرح توسط اداره کل امور بانوان استانداری بوشهر، تشکیل کارگروه تخصصی استانی، شناسایی و معرفی متقاضیان واجد شرایط طرح از سوی دستگاه‌های اجرایی طرح و سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها، پایش، استعداد سنجی و دسته‌بندی مهارت‌های شغلی متقاضیان، شناسایی پشتیبانان، مشاوران، کارآفرینان فعال و آغاز آموزش متقاضیان شناسایی شده طرح در رسته‌های حصیربافی و تولید پوشاک در استان اشاره کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر تاکید کرد: با توجه به اینکه این طرح قبلاً در ۹ استان کشور به‌ صورت پایلوت اجرا شده و دستاوردهای بسیار خوبی در جهت بهبود وضعیت معیشت و اشتغال زنان سرپرست داشته است، امیدواریم اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان بوشهر نیز بتواند به بهبود وضعیت اشتغال این افراد کمک کند.

وی در پایان از مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر و مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به منظور همراهی، همکاری صمیمانه و نظارت بر اجرای طرح تشکر کرد.

به گزارش ایسنا، اهداف کلی این تفاهم نامه توسعه همکاری‌های فی ما بین در راستای اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگی استان بوشهر، آموزش و اتصال به بازار تولیدکنندگان مشاغل خانگی و توسعه و پایدارسازی کسب‌وکار، استفاده بهینه از پتانسیل‌های مادی، معنوی و فناوری طرفین تفاهم‌نامه ازجمله بسترسازی و همچنین امکانات موجود جهت فروش تولیدات خانگی است.

همکاری در انجام آموزش، توانمندسازی متقاضیان و اجرای شناسایی مزیت‌ها و فرصت‌های استان‌ها و اتصال به بازار محصولات خانگی در چهارچوب الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی، مصوب ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی از جمله موضوعات تفاهم‌نامه مشاغل خانگی است.

در برنامه ها و اهداف اصلی طرح، مهمترین وظایف جهاددانشگاهی کمک و بسترسازی و تأمین بستر لازم جهت فروش و عرضه مستقیم کالاهای طرح، همکاری در شناسایی بازارهای داخلی و خارجی برای فروش محصولات طرح مشاغل خانگی، همکاری در معرفی مشاوران و تسهیلگران به پیشران، استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی جهت همکاری با پیشران در طرح و مهمترین وظایف و تعهدات پیشران‌ها همکاری با جهاد در تدوین برنامه‌های اتصال به بازار، پیاده‌سازی آن و فروش محصولات، به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود و استفاده از ساز و کارهای مناسب برای اجرای مفاد تفاهم‌نامه، تأمین مکان، مواد اولیه و تجهیزات لازم جهت اجرای طرح، خرید محصول و کمک به فروش محصولات طرح توسعه مشاغل خانگی عنوان شده است.

گفتنی است، "زینت تنگستانی" در رسته تولید پوشاک شهرستان بوشهر، "هاجر نوشادی" در رسته حصیربافی شهرستان تنگستان، و "کبری تابان فر" در رسته حصیربافی شهرستان دشتستان از پیشران های طرح مشاغل خانگی در استان بوشهر هستند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران