افزایش ملاحظات امنیتی در فرودگاه‌ها و سفارت آمریکا در آرژانتین

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

فرودگاه

آرژانتین ملاحظات امنیتی خود در فرودگاه‌ها و سفارت آمریکا در این کشور را، در پی اقدامات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و بالا گرفتن تنش‌ها میان ایران و آمریکا، افزایش داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، "آگوستین روسی" وزیر دفاع آرژانتین به رسانه‌های این کشور گفت: دولت آرژانتین اقدامات امنیتی فرودگاه‌ها، مرزها و سفارت آمریکا در بوئنوس آیرس را افزایش داده است.

آرژانتین که سابقه اختلاف با ایران را در کارنامه دارد، تصمیم گرفته است سطح هوشیاری خود را در این روزهای پس از حمله پهپادهای آمریکایی به شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نظامی ایرانی در عراق و در پی ترس جهانی از انتقام ایران بالا ببرد.

"آگوستین روسی" وزیر دفاع آرژانتین به سایت خبری "Infobae" گفت: به‌دلیل سابقه تاریخی، آرژانتین باید برای این نوع درگیری در سراسر جهان هوشیار باشد.

در دو حمله در آرژانتین در دهه ۱۹۹۰ بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند. در سال ۱۹۹۲، سفارت رژیم غاصب اسرائیل در بوئنوس آیرس با یک خودروی بمب‌گذاری شده مورد حمله قرار گرفت و باعث کشته شدن ۲۹ نفر شد. دو سال بعد یک کامیون حامل مواد منفجره در خارج از مرکز اجتماع یهودیان آمیا منفجر شد و ۸۵ نفر کشته شدند. دادگاه‌های آرژانتین ایران را مقصر دانستند. اما هیچ‌کس در این دو پرونده محاکمه نشد. ایران همواره نقش داشتن در هر دو حمله را تکذیب کرده است و این اتهامات را نتیجه لابی‌های صهیونیستی خوانده است.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع