اعلام جرم علیه یک ژنرال دیگر ارتش صرب بوسنی در نسل‌کشی سربرنیتسا

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

سربرنیتسا

یک دادستان جرایم جنگی بوسنی علیه یک ژنرال سابق ارتش صرب بوسنی به دلیل مشارکت در کشتار حدود ۸۰۰۰ مرد و پسر مسلمان در سال ۱۹۹۵ اعلام جرم کرد.

به گزارش ایسنا، میلومیر ساوجیچ، ژنرال سابق ارتش صرب بوسنی که ۶۰ سال دارد، به دلیل فرماندهی هنگ حفاظتی شصت و پنجم مقر ارتش بوسنی که شامل گردانی نظامی برای دستگیری، قتل و دفن بوسنیایی‌های بزرگسال مسلمان در بخش شرقی سربرنیتسا در ژوئیه ۱۹۹۵ بود، اعلام جرم شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دادستان این پرونده در بیانیه‌ای اظهار کرد، ساوجیچ آگاهانه به راتکو ملادیچ، فرمانده نظامی صرب‌های بوسنی در جریان کشتار سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ و دیگر فرماندهان ارتش جمهوری صرب بوسنی و "تیپ زورنیک" که این کشتار را صورت داد، کمک کرد تا مردان مسلمان را به عنوان یک گروه قومی در این منطقه نابود کند.

در این بیانیه آمده است: علیه ساوجیچ به اتهام برنامه‌ریزی، فرماندهی و نظارت بر این اقدامات در جریان دستگیری و بازداشت چند صد مرد بوسنیایی در چندین منطقه و دستگیری غیرقانونی، شکنجه و قتل آنان اعلام جرم شده است.

این بیانیه می‌افزاید: ساوجیچ همچنین مرتکب اقدام مجرمانه در کمک به این نسل‌کشی شده است.

ساوجیچ که هم‌اکنون در بازداشت نیست، رییس سازمان کهنه‌سربازان جنگ جمهوری صرب بوستی است و شهروندی بوسنیایی و صرب دارد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع