اردوغان در تماس با پوتین: حمله به نیروهای ترکیه ضربه‌ای بر تلاش‌های مشترک‌ در سوریه است

بین الملل
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه
بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

پوتین و اردوغان

اردوغان در گفت‌وگوی تلفنی با پوتین حمله سوریه به سربازان ترکیه در ادلب را ضربه‌ای بر تلاش‌های مشترک برای برقراری صلح در سوریه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود حمله نیروهای سوریه به سربازان ترکیه در ادلب را که به بهانه جلوگیری از درگیری‌ها به این منطقه اعزام شده‌اند، ضربه‌ای بر تلاش‌های مشترک برای دست‌یابی به صلح در سوریه دانست.

مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اردوغان همچنین بر عزم جدی ترکیه برای ادامه استفاده از حق دفاع مشروع خود در برابر این قبیل حملات تاکید کرده است.

براساس این بیانیه، روسای جمهوری ترکیه و روسیه در این گفت‌وگوی تلفنی روابط دوجانبه و سایر رویدادهای سوریه و لیبی را نیز مورد بررسی قرار دادند.

طبق گزارش روسیا الیوم، کاخ کرملین نیز اعلام کرد، دو رئیس‌جمهوری در این تماس تلفنی درباره اتخاذ تدابیر فوری برای افزایش کارآمدی هماهنگی بین مسکو و آنکارا در سوریه توافق کردند.

طبق بیانیه کرملین، پوتین به گروه‌های تروریستی فعال در ادلب اشاره کرد که فعالیت‌ و حملات‌شان افزایش یافته و این تحرکات‌شان منجر به کشته شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان شده است.

طبق این بیانیه، پوتین و اردوغان همچنین بر لزوم تعهد قطعی خود به اجرای توافقات روسیه و ترکیه درباره ادلب که منجر به افزایش تلاش‌های مشترک با هدف نابودی‌ تندروها می‌شود، تاکید کردند.

کرملین افزود:‌ دو طرف در ادامه بر اتخاذ تدابیر فوری در وهله اول از طریق وزارتخانه‌های دفاع روسیه و ترکیه به منظور افزایش کارآمدی هماهنگی دو جانبه در سوریه توافق کردند. پوتین و اردوغان همچنین بر حمایت‌شان از مذاکرات سیاسی سوری – سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی که در ژنو تشکیل می‌شود، تاکید کردند.

طبق بیانیه کرملین، این دو مقام همچنین درباره بحران لیبی به تبادل نظر پرداخته و بر اهمیت احترام به سیستم آتش‌بس اعلام شده از ۱۲ ژانویه و لزوم اجرای مصوبه‌های کنفرانس برلین در ۱۹ ژانویه با هدف حل و فصل بحران این کشور تاکید کردند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع