ارتباط سال تولد با آسیب‌پذیری در مقابل آنفلوآنزا!

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

ویروس

یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه "مک‌مستر ادعا می‌کند که سال تولد می‌تواند با آسیب‌پذیری در برابر آنفلوآنزا مرتبط باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، در محافل تحقیقاتی حول آنفلوآنزا مفهومی وجود دارد که تحت عنوان "آنتی‌ژنتیک" شناخته می‌شود و می‌گوید نوع آنفلوآنزایی که فرد در سنین پایین در معرض آن قرار می‌گیرد، روی واکنش سیستم ایمنی بدن وی به ویروس در طول عمر وی تأثیر می‌گذارد.

اکنون یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه "مک‌مستر" بر این فرضیه صحه گذاشته‌ است.

محققان از فصل شیوع آنفلوآنزا استفاده کردند تا تغییرات سریع روند شیوع را که با سن یک بیمار همراه است، کشف کنند.

دو نوع از ویروس "آنفلوانزا A" که باعث سرفه، درد و تب می‌شوند، معمولاً نوبتی اتفاق می‌افتند و در یک دوره گردش می‌کنند. اما فصل آنفلوانزای ۲۰۱۸/۲۰۱۹ یک ناهنجاری و خلاف قاعده بود که در آن هر دو زیرگروه "H1N1" و "H3N2" در نقاط مختلف، مردم را درگیر کردند.

برای محققان آنفلوانزا در دانشگاه مک‌مستر، فرصتی نادر برای تفکر عمیق‌تر بر اثر آنتی‌ژنتیک بود. آنها داده‌هایی از این فصل غیرمعمول آنفلوانزا را جمع آوری کرده و به بررسی رابطه بین سن فرد با ابتلا به آنفلوآنزا پرداختند.

"آلن گاگنون" نویسنده اصلی این تحقیق می‌گوید: ما از مطالعات قبلی می‌دانستیم که استعداد ابتلا به انواع آنفلوآنزا با سال تولد مرتبط است. به جای این که فقط نشان دهیم که چگونه الگوهای سنی خاص با یک زیر گروه خاص در یک فصل شیوع آنفلوآنزا درگیر می‌شود، از یک آزمایش طبیعی منحصر به فرد استفاده کردیم تا نشان دهیم که چگونه تغییر تسلط زیرگروه در یک فصل با توجه به حساسیت به سن اتفاق می‌افتد.

این تغییر فوری در آسیب‌پذیری در یک فصل شیوع آنفلوآنزا که ظاهراً با سن مرتبط است، می‌تواند برای مسئولان بهداشت عمومی که برای پیشگیری از بیماری‌های واگیر آماده می‌شوند، با کمک به آنها در تشخیص اینکه کدام جمعیت بیشترین خطر ابتلا را دارند، کمک کند.

"متیو میلر" یکی از محققان این مطالعه می‌گوید: مصونیت قبلی افراد از ابتلا به ویروس‌هایی مانند آنفلوآنزا یا حتی کروناویروس می‌تواند تأثیر شگرفی در خطر ابتلای آنها به بیماری در هنگام همه‌گیری و شیوع بگذارد. دانستن اینکه مصونیت قبلی آنها چگونه آنها را در برابر ویروس محافظت می‌کند یا برعکس، آنها را آسیب پذیر می‌کند، برای کمک به ما در شناسایی جمعیت‌هایی که در معرض خطر همه گیری‌های فصلی و شیوع‌های جدید هستند، بسیار مهم است.

این تحقیق در مجله Clinical Infectious Diseases منتشر شده است.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران