ادعای فارین پالیسی مبنی بر عدم صدور ویزای آمریکا برای ظریف

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه سیاسی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

ایران و آمریکا

نشریه فارین پالیسی مدعی شد که دولت آمریکا به وزیر امورخارجه ایران برای شرکت در نشست شورای امنیت سازمان ملل ویزا نداده است.

به گزارش ایسنا، بنابر ادعای نشریه فارین پالیسی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با عدم صدور ویزا برای محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران مانع از سفر او به نیویورک برای شرکت در نشست هفته جاری شورای امنیت سازمان ملل شده است که نقض شرایط توافق‌نامه مقر در سال ۱۹۴۷ است که از واشنگتن می‌خواهد به عنوان میزبان سازمان ملل به تمامی مقامات خارجی اجازه ورود به خاک آمریکا را بدهد.

سه منبع دیپلماتیک گفته‌اند که ظاهرا ظریف قصد داشته در این نشست درباره شهادت فرمانده سپاه قدس ایران سخنرانی کند.

به نوشته فارین پالیسی، یک دیپلمات مطلع از این موضوع گفت: وزیر امورخارجه ایران چند هفته پیش برای این سفر درخواست ویزا کرده بود تا در نشست نهم ژانویه (۱۹ دی‌ماه) شورای امنیت درباره اهیمت اجرای منشور سازمان ملل شرکت کند.

این نشست به ظریف اولین فرصت را می‌داده است تا درباره حمله هوایی آمریکا به فرودگاه بغداد در سه ژانویه که به شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهانش منجر شد، به‌طور مستقیم با جامعه بین‌الملل صحبت کند.پنتاگون روز جمعه تایید کرد که این حمله با دستور مستقیم رئیس جمهور ترامپ انجام گرفته بود.

این اقدام آمریکا به موجب تشدید تنش‌ها میان تهران و واشنگتن در منطقه پر آشوب خاورمیانه شده است و بسیاری از مقامات دنیا با ابراز نگرانی نسبت به این وضعیت، خواستار کاهش تنش‌ها شده‌اند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران