اختراع دانشجوی ساوجی، طرح برگزیده جشنواره ملی نوآوری ساخت و ساز شد

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

اختراع آجر ضد موج ساوه

ایسنا/مرکزی اختراع دانشجوی ساوجی با عنوان آجر ضد موج به عنوان طرح برگزیده جشنواره ملی نوآوری ساخت ساز انتخاب شد.

برای اولین بار در ایران شبنم کیکاوس دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری انرژی موسسه آموزش عالی انرژی ساوه توانست آجر ضد موج بسازد و این اختراع در لیست طرح‌های برگزیده جشنواره ملی نوآوری ساخت و ساز اعلام شد.

در این جشنواره بیش از ۴۰۰ طرح جذب شد که از میان آنها ۶۸ طرح منتخب در حوزه مدیریت، IOT، آزاد، بهینه‌سازی فضا و مصالح در جشنواره شرکت داده شدند و نهایتا از هر حوزه سه تیم به عنوان طرح برتر انتخاب شدند که شبنم کیکاوس دانشجوی این دانشگاه و دکتر رضا پیمانفر استاد راهنمای او جزو برگزیدگان حوزه آزاد شدند و رتبه ۲ را به خود اختصاص دادند.

شبنم کیکاوس پیشتر در گفتگو با ایسنا، با تشریح اختراع خود در حوزه معماری و انرژی گفته بود: پوشش آجر توسط یک پلیمر رسانا به روش پلیمریزاسیون باعث افزایش خواص جذب و انعکاس امواج مضر الکترومغناطیس در ناحیه ریزموج و انعکاس این امواج در ناحیه فروسرخ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این خاصیت منجر به تصفیه محیط زیست از این امواج مضر می‌شود، اظهار کرده بود: این ساختار در ساختمان به عنوان سپری مانع از ورود و آسیب این امواج به ساکنین ساختمان خواهد شد. از طرفی انعکاس امواج در ناحیه فروسرخ، این ساختار را به عنوان نسل جدیدی از مصالح ساختمانی در مناطق گرمسیری برای افزایش صرفه جویی انرژی معرفی می‌کند. این آجر یک کامپوزیت دو رویکرده است که باعث بهبود صرفه جویی انرژی در ساختمان و تصفیه امواج مضر محیط زیست و مانع از ورود اشعه‌های مضر به داخل ساختمان می­شود.

همچنین رضا پیمانفر استاد راهنمای این مخترع جوان نیز گفته بود: در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرکت دانشگاهها به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم که دانشگاههای دانش بنیان محور و اقتصاد محور هستند، رویکرد تولید محصول در جوامع دانشگاهی به یک اولویت تبدیل شده است. به جرات می‌توان گفت هنوز دانش تولید این محصول در سطح بین المللی وجود ندارد و در صورت تولید انبوه بستر صادرات آن فراهم شده و وارد رقابت جهانی خواهد شد.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران