اتمام دوره فعالیت محمد جواد لاریجانی در ستاد حقوق بشر و اقدامات او

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه سیاسی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

محمدجواد لاریجانی

با پایان یافتن دوره فعالیت محمدجواد لاریجانی در ستاد حقوق بشر، دکتر علی باقری کنی با حکم رئیس قوه قضائیه دبیر ستاد حقوق بشر شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دوره ریاست محمدجواد لاریجانی در ستاد حقوق بشر پس از گذشت بیش از دو دهه به اتمام رسید و علی باقری کنی به حکم رئیس قوه قضائیه به این سمت منصوب شد.

جواد لاریجانی همکاری خود را با قوه قضائیه از زمان ریاست آیت‌ الله یزدی در قوه قضاییه آغاز کرد و پس از طرح تأسیس و فعالیت ستاد حقوق بشر در دوره مرحوم آیت الله شاهرودی و دوره آیت الله آملی لاریجانی، بیش از دو دهه مسئولیت ستاد حقوق بشر را به عهده داشت و در یکسال گذشته نیز با مطرح شدن طرح تحول قوه قضائیه، طراحی و بازنگری ساختار ستاد حقوق بشر و احیای معاونت امور بین الملل قوه قضائیه را پیگیری و جهت تصویب نهایی به رییس قوه قضائیه (آیت الله رئیسی) تقدیم کرد.

وی همچنین در چهار دهه گذشته علاوه بر تأسیس نهاد ستاد حقوق بشر که یک نهاد فراقوه‌ای است، دفتر مطالعات و تحقیقات وزارت امور خارجه، مرکز پژوهش‌­های مجلس و مرکز پژوهشگاه دانش‌­های بنیادی را تأسیس کرده است.

از ابتکارات جواد لاریجانی سوای تصدی معاونت وزارت امور خارجه و کرسی نمایندگی مجلس در دوره‌های چهارم و پنجم، طرح تأسیس مجمع بین‌­المجالس اسلامی در مجلس شورای اسلامی و همچنین کنفرانس روسای قوه قضائیه کشورهای اسلامی در زمان مرحوم آیت‌الله شاهرودی بوده است.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران