آشپز هوشمند در نمایشگاه CES ۲۰۲۰

علمی و دانشگاهی
برترین ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

وب سایت خبری خبر جور در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه علمی دانشگاهی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

آشپزی هوشمند

در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ از یک سیستم هوشمند برای آشپزی رونمایی شد که همه کارهای مربوط به پخت غذا را انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌نت، در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ شاهد رونمایی از یک سیستم آشپزی هوشمند هستیم که می‌تواند همه مراحل طبخ غذا از وزن کردن مواد تشکیل‌دهنده تا ورز دادن خمیر را به صورت خودکار انجام دهد و با یک صفحه نمایش هوشمند جانبی کار می‌کند. هدف از تولید محصولات مربوط به آشپزی این است که همه کارهای مربوط به پخت غذا در آشپزخانه انجام شوند.

این سیستم هوشمند که "جولیا"(Julia) نام دارد، می‌تواند از عهده وزن کردن، خرد کردن و بخارپز کردن مواد غذایی برآید. جولیا به یک نمایشگر هوشمند هشت اینچی موسوم به "اسمارت چیکن هاب"(Smart Kitchen Hub) و یک کتاب دیجیتال آشپزی مجهز است که به آن در آماده کردن غذا کمک می‌کند. کاربر فقط باید دستور پخت غذای مورد نظر خود را انتخاب کند و مواد غذایی را به کار ببرد.

دستورهای پخت، قابل تنظیم کردن هستند و به کاربر امکان می‌دهند غذا را مطابق سلیقه خود آماده کند. دوربینی که در نمایشگر تعبیه شده، می‌تواند مواد غذایی که می‌بیند را تشخیص دهد و دستور پختی برای آنها ارائه کند. همچنین این نمایشگر، ویدئوهایی را برای آموزش مرحله به مرحله شامل می‌شود که کاربر را برای انتخاب مواد غذایی و آشپزی راهنمایی می‌کنند.

کاربر می‌توان با استفاده از نمایشگر که به دستیار صوتی "الکسا"(Alexa) متصل می‌شود، دستوراتی در مورد فرآیند آشپزی بدهد. یک اپلیکیشن تلفن همراه موسوم به "کوکینک‌پال" (CookingPal) نیز امکان بررسی و کنترل از راه دور آشپزی جولیا را فراهم می‌کند. جولیا، حالت‌های متفاوتی برای آشپزی دارد و می‌تواند تنظیمات دما را طی فرآیند پخت غذا تغییر دهد.

قیمت سیستم جولیا، کمتر از ۱۰۰۰ دلار تعیین شده و قرار است در پایان سال ۲۰۲۰ برای فروش آماده باشد. شرکت سازنده قصد دارد محصولات هوشمند بیشتری را برای آشپزخانه تولید کند که فر هوشمند و اجاق گاز هوشمند را شامل می‌شوند.

انتهای پیام

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران